Site icon Fakirhane

Bir Apple Hayranı, iPhone 12 İçin Tanıtım Videosu Yayınladı

iPhone 12

Bir Apple Hayranı, iPhone 12 İçin Tanıtım Videosu Yayınladı

Bu yıl içerisinde piyasa çıkması beklenen iPhone 12 için bir Apple hayranı, resmi olmayan bir tanıtım videosu hazırlayarak YouTube’da paylaştı. Oldukça keyifli ve keskin yenilikler barındıran resmi olmayan bu iPhone 12’nin tanıtım klibinde, yıllardır Apple kullanıcılarının heyecanla beklediği pek çok özellik için de yer verildi.

Bilindiği üzere Apple şu anda tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüsü tehlikesi sebebiyle üretimini epeyce yavaşlatmış bir durumda çalışmalarına devam ediyor. Bu durumdan dolayı yakında piyasaya çıkması beklenen iPhone 9 cihazının sekteye uğrayabileceği gibi durumlar söz konusu iken; bir Apple hayranı iPhone 12’ye dair resmi olmayan bir video hazırlayarak tüketicilerden gelecek eleştirileri yokladı.

Oldukça beğenilen bu tanıtım videosu, elbette ki herkesin bildiği üzere yıllardır iPhone’lara gelmesi beklenen ve artık şehir efsanesi halini alan birtakım özellikleri de bünyesine dahil ediyor. Örneğin hologram teknolojisinin bir iPhone ile entegre edilmesi, belki de on yıldır konuşulan bir konuydu. Bunun yanı sıra ekran boyutunun cihazın sağ ve sol köşelerine dek ulaşıyor olması da ayrıca çok beğenildi.

iPhone 12’nin Resmi Olmayan Tanıtımına Göre Teknik ve Tasarım Özellikleri

Elbette ki bu tasarım videosunda Apple’ın hiçbir zaman böyle bir riski göze alamayacağı bazı detaylar da mevcut. Mesela artık iPhone akıllı telefon ve iPad tabletleri ile özdeşlik kurduğumuz yuvarlak Home tuşu bu görsellerde kaldırılmış olarak görünüyor. Bu gibi durumların Apple için fazlaca hayalperest olacağını söyleyebiliriz. Fakat bunun yanı sıra geleneksel ile modern dizaynı bir araya getiren bu tanıtım videosundaki diğer detaylar, oldukça ilgi çekici ve erişilebilir görünüyor. Özellikle de iPhone için artık efsane haline gelen köşeli tasarımın geri gelmesi, resmi olmayan bir tanıtım videosu olsa dahi Apple severleri gayet heyecanlandırdı.

Yayınlanan videoda olduğu gibi iPhone 12 çentik özelliğini kaldırır mı bilinmez; ancak bir iPhone modelinin çentiksiz bir tasarım ile çıkması tüketicileri tam olarak ikiye bölecektir diye düşünüyoruz. Çünkü bir kısım kullanıcı iPhone’ların çentik detayından çok hoşnutken bir diğer kitle ise bu faktörün değiştirebileceğini düşünüyor.

iPhone 12 Çıkış Tarihi Kesinleşti Mi?

Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalara göre Apple şirketinin bu Mart ayı içerisinde iPhone 9 tanıtım lansmanı gerçekleştireceği konuşuluyordu. iPhone SE 2 olarak da bilinen bu ekonomik iPhone akıllı telefon modeli; bütçe dostu bir fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor. Fakat Coronavirus sebebiyle teknoloji devi Apple, bu tanıtımı erteleme kararı alabilir. Hatta internette dolaşan kimi iddialara göre Apple’ın iPhone 9 için hazırlanan tanıtımı Nisan ayına aldığı konuşuluyor.

iPhone 12 için ise 2020 yılının Eylül ayında bir tanıtım lansmanı yapılacağı söylenmekteydi. Bank of America’da çalışan analistlere göre Corona Virüsü’nün bu tanıtımın da önüne geçeceği tahmin ediliyor.

Exit mobile version