Site icon Fakirhane

BluTV, Yüzyüzeyken Konuşuruz Konserini Belgesel Haline Getirdi!

Efrahim: BluTV, Yüzyüzeyken Konuşuruz Konserini Belgesel Haline Getirdi!

‘Ölsem Yeridir’, ‘Sandal’, ‘Ne Fark Eder’ gibi pek çok yerli indie parçası ile dikkatleri üzerine çeken ve büyük kitlelere ulaşmayı yakalayan Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun geçtiğimiz yıl Nisan ayında verdiği bir konser BluTV tarafından belgesel haline getirildi. Bostancı Kültür Merkezi’nde yaklaşık olarak 5 bin kişi tarafından seyredilen bu başarılı konser, grubu sahnede izleme fırsatına erişememiş insanlara da bir kapı oldu.

2013 yılında Kaan Boşnak’ın öncülüğünde kurulan Yüzyüzeyken Konuşuruz, daha sonra beraberinde gelecek olan pek çok alternatif rock grubuna da öncülük yapmış bir isim. Gerek kendilerini “şehirli bir lirik müzik grubu” olarak tanımlamaları gerekse daha önce eşine pek rastlamadığımız sözlere sahip olması ile kısa zamanda büyük bir beğeni yakalamayı başardılar.

BluTV ile olan işbirliklerine gelecek olursak eğer, son zamanlarda ürettiği işler ile BluTV adından epeyce söz ettirmeyi başarıyor. Masum, Bozkır, 7 Yüz, Bartu Ben gibi orijinal içeriklerinin yanı sıra Behzat Ç.’yi de bünyelerine dahil etmeleri ve sonrasında çıkardıkları Pavyon belgeseli ile epeyce ses getirmişlerdi. Onun ardından geçtiğimiz haftalarda çıkan Galatasaray’ın şampiyonluk belgeseli ise platformun daha geniş kanallara açılacağını bizlere müjdelemişti aslında. Böylelikle o belgeselin akabinde bir Yüzyüzeyken Konuşuruz konser belgeseli ile karşılaşmış olduk.

BluTV’nin Yüzyüzeyken Konuşuruz belgeseli ne anlatıyor?

Yurtdışında bu alanda çok fazla örnek eser olsa da Türkiye’de eşine oldukça az rastlanır bir iş olduğu kesin bu projenin. Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun üyeleri olan Kaan Boşnak, Engin Sevik, Can Kalyoncu, Can Tunaboylu ve Baransel Ökmen’ın konserin öncesinden başlayan hikayelerini konser sonrasında dek sahne kurulum aşamalarından röportajlara kadar ince ince bir araya getiren belgesel, uzak şehirlerde yaşayıp Yüzyüzeyken Konuşuruz’u canlı dinleme şansına erişemeyen yahut o eşsiz konsere gidip de o anları ölümsüzleştirmek isteyenler için birebir görünüyor.

BluTV, Yüzyüzeyken Konuşuruz belgeseli ve öncesinde yayınladığı Galatasaray Gala Gecesi belgeseline bakılacak olursa bu gibi başarılı ve ilgi çekecek işler yapmaya devam edecek gibi görünüyor. Türkiye’nin dijital streaming platformu BluTV’den bu gibi daha fazla çalışma beklemekle beraber platformdan gelecek yeni projeleri de sizlere anbean duyuracağız!

Exit mobile version