Site icon Fakirhane

Cem Yılmaz, Karakomik Filmler’e Gelen Eleştirilere Cevap Verdi!

Efrahim: Cem Yılmaz, Karakomik Filmler’e Gelen Eleştirilere Cevap Verdi!

Cem Yılmaz’ın merakla beklenen Karakomik Filmler’i nihayet geçtiğimiz hafta Cuma günü vizyonlarda yerini aldı. Ardından Yılmaz ve ekip için filmin farklı şehirlerde gerçekleşen gala süreci başladı. Sürecin Eskişehir ayağında ise Cem Yılmaz, kendisini ve filmi eleştirenlere karşı bir konuşma yaptı.

Karakomik Filmler ile karşımıza çıkan Cem Yılmaz, yine büyük eleştirilere kurban gitti. Kimileri Karakomik Filmler’i bel altı mizah yapmak, klişe ögeleri bir araya getirmek ve başarısız bir film olmak ile suçladı. Kimileri de # CemYılmazFilmineGitmiyorum hashtag’i ile Karakomik Filmler’e gitmeyeceklerini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Cem Yılmaz, gelen bu tepkiler üzerine tepki niteliğinde esprili bir tweet attı.

Ancak görünen o ki asıl cevabını filmin Eskişehir’deki gösterimine sakladı. Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu:

Eskişehir bizim mesleğimize çok insan yetiştirmiş, kültür ve sanata çok katkısı olan, hem ilgi gösterip hem de tüketebilen çok önemli bir kent burası. Filmimiz Cuma günü vizyona girdi. Sosyal medyadan takip etmişsiniz sağ olun, ‘Gitmeyin’ etiketiyle. Bunlar bizler için çok kıymetli şeyler. Ben aşağı yukarı ömrümün yarısından fazlasını mesleğimle geçirdim. Elbette ki, Türkiye’deki mizah çıtasında söz sahibi olan sizlersiniz. Bunu sosyal medyadaki çeşitli uygulamalardan takip ediyorum. Elbette çıta yüksek, bizim yakalamamız kolay bir şey değil.

Ayrıca Cem Yılmaz, sosyal medyadan gelen eleştiriler ile ilgili olarak şu cümleleri kurdu:

1995 yılında sahneye çıkmaya başladım, 1996 yılında bir köşe yazısında ‘Cem Yılmaz bitmiş’ diye bir şey okudum. Büyük bir ihtimal biletleri kastetmiş. Güzel şeyler üretenlerin macerası, sokakta rastladığım kadarıyla söyleyeyim samimi söylüyorum bu kadar sevilmek çok az insana nasip olur. Hayatım boyunca hiç sokakta birinin beni görüp de ‘Senden nefret ediyorum’ dediğini duymadım. Ama sanal bir şekilde, ne zaman bir filmimiz çıksa bizi çok üzüyorlar. Evet, bunu size şikayet ediyorum, sine-i millete dönmek istiyorum.

Son olarak, filmin komik olmadığını dile getirenlere karşı da şu sözleri kullandı:

Bazı filmlerim komiktir, bazıları değildir. Seyircinin bana üzerine bu kadar çalıştıktan sonra hatırlatması benim zoruma gidiyor. ‘Ağabey film komik değil’ diyor, zaten ben filmi komik yazmamışım.

Exit mobile version