Site icon Fakirhane

Facebook Karanlık Modunu Uygulamada Aktif Edilecek

FakirYazar: Facebook Karanlık Modunu Uygulamada Aktif Edilecek

Facebook , Android mobil uygulamasına karanlık bir mod için bir seçenek eklemek üzere olabilir .

Uzun zamandır beklenen özellik, Facebook’un temel kodunda karanlık modun yayınlanmamış bir versiyonuna rastlayan uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından tespit edildi.

Özelliğin ekran görüntüleri nasıl göründüğünü gösterse de, uygulamanın yalnızca belirli bölümleri karanlık modu desteklemek için yeniden geliştirildi.

Karanlık modun nasıl göründüğünü gösteren görüntülerden biri, karanlık modun oldukça aşırı bir versiyonunu oluşturacak şekilde koyu arka plan üzerinde siyah metin içerdiğini gösteriyor.

Karanlık modlar, son yıllarda, ekrana güç sağlamak için fazla enerji kullanmayarak bir cihazın pilini korumanın yanı sıra, kullanıcıların aygıtlarını düşük ışık koşullarında kullanırken zorlanmalarından kurtarmanın bir yolu olarak popüler hale gelmiştir.

Çoğu büyük işletim sistemi ve uygulama şimdi iOS, Android, Twitter ve Slack gibi bir tür karanlık modu destekliyor .

Facebook, Messenger uygulaması için karanlık bir mod başlatmasına rağmen, bu özelliği henüz sosyal ağ uygulamasına getirmedi.

Facebook, yeni özellik hakkında yorum yapma isteğine hemen yanıt vermedi.

Karanlık modun ne zaman Android kullanıcıları için kullanıma sunulduğu belli değil, ancak popüler uygulama için bir güncelleme olarak gelecektir.

Bayan Manchun Wong  , bulgularını ayrıntılarıyla anlatan bir blog yazısında, “Bu karanlık mod, gelişimin erken bir aşamasında anlaşılıyor  .”

“Bu ölçekte bir mobil uygulama ile, karanlık modun iyileştirilmesi zaman alabilir. Sabırlı olun … bu gibi deneysel özellikleri geliştirmek ve serbest bırakmak için geçen süre değişir.”

Exit mobile version