Site icon Fakirhane

iOS 13.2 Güncellemesiyle Beraber iPhone’lara Gelen Müthiş Yenilikler

Efrahim: iOS 13.2 Güncellemesiyle Beraber iPhone’lara Gelen Müthiş Yenilikler

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Apple cihazları müthiş yenilikler ile beraber gelen iOS 13 sürümü ile tanışmıştı. iOS 13, özellikle de karanlık mod özelliği ile Apple kullanıcılarının uzun bir süredir aradığı pek çok yeniliği de bu sürüm ile beraber kullanıcılarına sunmuştu. Ancak elbette ufak tefek teknik problemler ile kullanıcılar geri dönüşlerde bulunmuştu. Bu tip hataları düzeltmek ve çeşitli küçük yenilikler eklemek için de iOS 13’ün yeni sürümleri yayınlanmaya devam ediyor. iOS 13.2 çeşitli hata düzeltmeleri ve gelen yeni özellikleri ile kullanıcılarını oldukça memnun etti.

Deep Fusion kamera özelliği ve diğer yenilikler

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro cep telefonlarına sahip olan iOS 13.2 kullanıcıları için gelen Deep Fusion kamera özelliği, cep telefonu ile olağanüstü sonuçlar alabileceğimiz ve profesyonel kameraları aratmayacak denli bir kamera deneyimini bizlere sunuyor. Deep Fusion özelliği ile beraber artık düşük ve orta ışıklı mekanlarda bile çok daha kaliteli fotoğraflar elde edebileceğiz.

Deep Fusion kamera özelliğinin yanı sıra çeşitli küçük yenilikler de iOS 13.2 kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Örneğin bunlardan bir tanesi Siri için çalışılan yeni gizlilik kontrolleri oldu. 60’ın üzerinde yeni emoji kullanıma açıldı, AirPods Pro desteği sağlandı ve Siri ile mesajları seslendirmemizi sağlayan harikulade bir yenilik dahil oldu. Siri ve Dikte geçmişimizi Siri ayarları ile beraber silmemizi sağlayan bir kolaylık sağlandı, HomeKit uygulaması için çeşitli ufak yenilikler eklendi ve yine HomeKit için güvenli video özelliği eklendi.

Bu yeni özellikler içerisinde en çok dikkat çekenler elbette ki Deep Fusion kamera özelliği oldu. Fakat onun yanı sıra mesajlarımızı sesli bir şekilde okumaya destek veren Siri yeniliği; ayrıca HomeKit’in güvenlik kameralarımızdan gizli bir şekilde video çekip saklayabileceği ve şifreleyeceği özelliği de oldukça dikkat çekiyor.

Exit mobile version