Site icon Fakirhane

iOS 13 ile Birlikte iPhone’lara Gelen Yenilikler ve Yeni Sürümün Desteklediği Telefon Modelleri Hangileri?

Efrahim: iOS 13 ile Birlikte iPhone’lara Gelen Yenilikler ve Yeni Sürümün Desteklediği Telefon Modelleri Hangileri?

iOS işletim sistemli cep telefonlarına gelen son güncelleme ile birlikte iPhone kullanıcılarını yepyeni deneyimler bekliyor! Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 13 ile beraber yeni özellikler geldi.

Son zamanlarda size Apple Arcade ile ilgili pek fazla haber yayımlamıştık. Kısaca bir kez daha üzerinden geçelim: Apple Arcade, oyuncular için geliştirilmiş, abonelik sistemine sahip yeni bir oyun platformudur. Yani aynı Netflix platformunda olduğu gibi belli bir ücret karşılığında abone olabilecek ve platformdaki tüm oyunlardan tek bir ücret sayesinde faydalanabileceksiniz.

Twitter’dan sonra birçok sosyal medya platformu da gece modu özelliğine yavaş yavaş geçmeye başlamıştı. Apple’dan da bu yönde bir hareket uzun süredir bekleniyordu. Nihayet son güncelleme ile beraber geldi! Ayarlar sayfasından gece modunu aktif ederek gözlerinizin yorulmasının önüne geçebilir, aynı zamanda da enerji tasarrufu edebilirsiniz.

iPhone’nun en çok eleştirilen taraflarından bir tanesi de kategorize etme sistemiydi. Sonunda Apple bu soruna da el attı ve yeni kategori sistemi ile izleyicilerin beklentisini tatmin etti. Bu sayede artık fotoğraflarınıza daha kolay ulaşabileceksiniz. Günler, Aylar, Yıllar şeklinde kategorize edilen fotoğraflarınızı da kolaylıkla aradan bulabileceksiniz. İnstagram’a benzeyen bu yeni kategorize etme sistemi kısa zamanda büyük beğeni topladı.

Eski iOS sürümünün en çok eleştiri toplayan konularından bir tanesi de fotoğraf düzenlemesi idi. Eski fotoğraf düzenleme paneli oldukça beğenilirken iOS kullanıcıların pek de memnun kalmayacağı bir yeni sisteme geçmişti. Ancak son güncelleme ile beraber bu da düzenlendi ve kullanıcıların beğenisini sağlayacak yeni bir panel oluşturuldu.

Diğer Küçük Yenilikler

Şimdilik yeni gelen özellikler bu şekilde biliniyor. İşte iOS 13’ü destekleyen telefon sürümleri:

Exit mobile version