Site icon Fakirhane

Recep İvedik ve Bu Hafta Vizyona Girecek Diğer 4 Sinema Filmi

Efrahim: Recep İvedik ve Bu Hafta Vizyona Girecek Diğer 4 Sinema Filmi

Her hafta olduğu gibi bu hafta da Cuma günü çeşitli yerli ve yabancı diziler vizyonlarda yerini alıyor. 3’ü yerli 2’si yabancı toplamda 5 film bu hafta 8 Kasım 2019 itibariyle vizyonlarda karşımıza çıkacak.

Haftanın en dikkat çekici filmi olan Recep İvedik 6, oldukça büyük eleştiriler toplasa da serisini genişletmeye devam ediyor. Şahan Gökbakar’ın efsane karakterinden yola çıkarak oluşturulan bu film serisi, uzun bir süredir beklenen 6. filmi ile nihayet vizyonlarda yerini alıyor. Bir kuru fasulye festivaline davet edilen Recep İvedik ve arkadaşı Nurullah, Konya’ya gitmek üzere yola çıkar ancak bir anda kendilerini Kenya’da bulurlar ve olaylar gelişir.

Haftanın en dikkat çeken yabancı yapımı Onun Adı Petrunya, başarılı yönetmen Teona Strugar Mitevska imzası taşıyor. Epifani döneminde Makedonya’da geçen hikaye, sadece erkeklerin katılabileceği geleneksel bir törene müdahale eden bir kadının hikayesini ekranlara taşıyor.

Çocuklar için haftanın en dikkat çekici filmi olan Hapşuu, yönetmenliğini Kenan Öztürk’ün üstlendiği bir animasyon filmi. Meli, Vızz ve Taka Tuka ile yeni bir maceraya koşturan Hapşuu’nun hikayesine değiniyor.

Taner Tunç tarafından çekilen Yaralı Keklik, haftanın en önemli dram kategorisi filmlerinden bir tanesi. Küçük bir çocuk olan Veysel’in bir gün dedesi ile yaşadığı köyde yaralı bir keklik bulması ile başlayan hikayeyi ekranlara taşıyan Taner Tunç, ailecek izlenebilecek bir dram filmi ortaya koyuyor.

Oscar’lı yönetmen Ron Howard tarafından çekilen belgesel türündeki Pavarotti filmi, dünya çapında oldukça ün kazanan opera sanatçısı Pavarotti’nin hayatını ekranlara taşıyor.

Exit mobile version