Site icon Fakirhane

Takma Kirpik Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yasin Ekmekci: Takma Kirpik Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şu an bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen internet üzerinde takma kirpik kullanırken dikkat edilmesi gerekenler başlığını araştırmış olmalısınız. İlk sırada yer almadığımızı düşünecek olursak pek çok adreste birbirinin aynısı saçma ve reklam içeren pek çok başlıkla karşılaştığınızı düşünüyorum. Çünkü ben bu içeriği yazmaya karar vermeden önce internette uzun bir araştırma yaptım.

Çoğunlukla içeriklerde falanca marka kirpiklerini bilmem ne tüyünden yapmaktadır. İçinde E vitamini bulunur ve takma kirpik kullanırken buna dikkat etmek gerekir tarzı yazılar vardı. İyi de kardeşim takma kirpik nasıl takılır!

Hemen bunun cevabını verelim isterseniz.

İlk ve en önemli konu başlığı aldığınız takma kirpik kutusunu iyice okumanızdır. Çünkü markalar modellere göre bile farklı uygulama yöntemleri belirleyebiliyor. Bu sebeple takma kirpiklerinizi kutu içerisinden çıkan araçla ve/veya bir cımbız yardımıyla dikkatlice kutudan ayırın.

Bazı kutularda kirpikler yuvarlak bir şekilde tutturuluyor. Böyle kutularda baş parmağınız yardımıyla -aşağı yönlü hareket ile- kolaylıkla ayırabilirsiniz. Kenarlarından kaldırırsanız başarısız olabilirsiniz!

Takma Kirpiğin Püf Noktaları

Bütün gözlere uyumlu olması için standart ölçülerde üretildiği için kendi gözünüzün uzunluğuna kıyaslama yapmanız son derece önemlidir. Aksi takdirde komik bir görünüm ortaya çıkabilir. Yada hiç olmayabilir. Bu sebeple gözünüzün uzunluğu ile ölçerek fazlalıkları kısaltmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun için bir makas kullanabilirsiniz. Kirpik bandı üzerine yapışkanını uygulayın. Burada bir marka tavsiyesi vermeyeceğim ama internette ön plana çıkmış pek çok marka bulunmaktadır. Bu yapıştırıcıyı 20 – 30 saniye kadar uygulamanız yeterli olacaktır.

Kirpiğinizi ille kutuda verildiği şekilde uygulamak zorunda değilsiniz. Nasıl kolayınıza gidiyorsa o şekilde uygulayabilirsiniz. Çoğunlukla cımbız öneriliyor ama sizin için kolay olacaksa ellerinizle uygulayabilirsiniz. Benim ellerim çok terlediği için ben cımbızsız yapamıyorum.

Kirpiği Yanlış Yapıştırırsam

Bu yoldan hepimiz geçtik. Eğer takma kirpiği yanlış yapıştırırsanız kesinlikle paniklemeyin. Gözünüzden çıkartarak arka kısmında bulunan yapıştırıcıyı temizleyin. Bir süre bekleyin ve tekrardan yerine alın. Aynı işlem tekrardan kullanmak istediğiniz zamanda yapabileceğiniz bir uygulamadır. Yanlış kullanım durumlarında bu şekilde yardım alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Merak ettiğiniz bir konu başlığı olursa sormaktan çekinmeyin. Herkese mutlu haftalar diliyoruz.

Exit mobile version