Site icon Fakirhane

The Godfather’ın Yönetmeni Coppola, Marvel Filmlerine Nefretini Sert Sözlerle Dile Getirdi!

Efrahim: The Godfather’ın Yönetmeni Coppola, Marvel Filmlerine Nefretini Sert Sözlerle Dile Getirdi!

Geçtiğimiz haftalarda ünlü yönetmen Martin Scorsese, Marvel filmlerini hiç beğenmediğini ve bu filmlerin bir sinema değeri taşımadığını belirtmişti. Usta yönetmenin bu cümlelerini destekleyenler de desteklemeyenler de olmuştu, bu gibi birçok eleştiri daha gelmişti. Ancak bu defa bir başka usta yönetmen mikrofonu eline aldı, açtı ağzını yumdu gözünü! Godfather’ın yönetmeni Francis Ford Coppola, Marvel filmlerini adeta yerin dibine soktu.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Taksi Şoförü, Kızgın Boğa, Zindan Adası, New York Çetesi gibi filmleri ile tanıdığımız usta yönetmen Martin Scorsese’nin Marvel filmleri hakkında yaptığı sert eleştiriler gündeme oturmuştu. “Marvel filmlerini izleyemiyorum. Denedim, biliyor musunuz? Ama bu sinema değil,” cümleleri ile fikrini dile getiren Scorsese’ye bir taraftan büyük bir destek gelmekle beraber sert bir şekilde bu duruma karşı çıkanlar da oluşmuştu.

Bu eleştiriye karşı James Gunn ve Samuel L. Jackson’dan Scorsese’ye cevaplar gelmişti. Ancak aralarında en çok dikkat çeken cevap, İron Man’de Tony Stark karakterine hayat veren Robert Downey Jr.’ın katıldığı bir radyo programında söylemiş olduğu cümleler oldu. Usta oyuncu Scorsese’nin sert laflarına karşın şu şekilde cevap verdi:

Filmler sinemalarda gösteriliyor. Scorsese’nin görüşlerini takdir ediyorum. Bence farklı bakış açıları konusunda ihtiyaç duyduğumuz şeyleri içeriyor ve böylece odağa dönebilir, yolumuza devam edebiliriz. Bu arada, tür filmlerinin nasıl olduğu konusunda söylenecek çok şey var ve eğer bir problem varsa problemin bir parçası olma konusunda mutluyum.

Tüm bunlardan sonra artık tartışmalar bitti derken hiç beklemediğimiz bir çıkış ile The Godfather serisinin efsane yönetmeni Francis Ford Coppola tartışmayı tekrar alevlendirdi. “Martin Scorsese, Marvel filmlerinin sinema olmadığını söylemekte haklı. Sinemadan bir şeyler öğrenmeyi, kazanmayı umuyoruz. Bu biraz bilgi, biraz aydınlanma, bir ilham olabilir. Kimsesin aynı filmi tekrar tekrar görmekten bir şey kazandığını sanmıyorum,” dedi ve oldukça tartışılacak sert bir cümle ile eleştirisini sonlandırdı: “Martin, sinema olmadığını söylediğinde kibardı. Martin, aşağılık olduklarını söylemedi ki, benim söylediğim gibi!

Exit mobile version