Site icon Fakirhane

Yetenekli İllüstratör Daniel Garcia’nın İnsanlığın Evrensel Sorunları Üzerine Yaptığı Harikulade Çalışmaları

Daniel Garcia, genç yaşına rağmen dört kıtada çeşitli dergilerde ve şirketler ile iş birliği içinde 10 yıldan fazla bir süredir deneyim elde etmeyi başarmış bir illüstratör. Çizimlerine baktığımızda çoğunlukla politik, sosyal ve insani konularda konuşma balonsuz fakat çok güçlü anlamlar barındıran, evrensel, sade ve net çalışmalar görüyoruz. Evrensel olarak dünyayı etkileyen çok çeşitli sorunlarda çizimler ortaya koyan Daniel Garcia, neredeyse dünyanın her yerinden çok sayıda takipçi kazanmış durumda.

Yaratıcılıktan politikaya, tıp biliminden doğayı korumaya, savaştan ticarete çok çeşitli konularda oldukça başarılı çizimler yapan Garcia, seçtiği konu ve yaptığı çizimler bakımından çok farklı sınıflara mensup ve çok farklı konumlarda yaşamını sürdüren insanları ortak bir noktada illüstrasyonları ile buluşturmayı başarıyor.

Çizimlerini nasıl yaptığı ile ilgili bir soruya Garcia şu açıklamalarda bulunuyor:

Çizimlerimi dijital olarak değil, doğrudan kağıt üzerine çiziyorum. Sonra mürekkebi atıyorum ve ardından çizimi dijitale aktarıp grafik tablet üzerinden renk veriyorum. İşin boyutuna ve içeriğine göre yaklaşık 1 ila 3 gün arasında sürüyor çalışmalarımı tamamlamak.

Daniel Garcia hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve onu takip etmek için: İnstagram Web Sitesi

Exit mobile version