Site icon Fakirhane

Ders Çıkararak Seyredeceğiniz Birbirinden Öğretici 8 TED Konuşması

Efrahim: Ders Çıkararak Seyredeceğiniz Birbirinden Öğretici 8 TED Konuşması

Daha önce mizahi TED konuşmalarından oluşan bir liste ile sizlerin karşısına çıkmıştık. Bu defa birbirinden öğretici, ders çıkararak seyredeceğiniz 8 mükemmel TED konuşmasını derledik. Bazıları hayatınızın çeşitli dönemlerinde düşünce dünyanızı etkileyebilecek, bazıları da alacağınız kararlar ile ilgili faydalı önerilerde bulunacak konuşmalar. Hadi hep beraber bakalım!

Ali Denizci’nin zengin bir aileden bir sokak serserisine, oradan da yardıma ihtiyacı olanlara olağanüstü katkılar sağlayan bir insana dönüşüm yolculuğunu anlattığı bu konferansı listenin başına ekliyoruz. Vicdan ve toplumsal dayanışma ile alakalı çok başarılı bir konuşma.

Oyuncu kişiliği ile tanıdığımız Levent Ülgen, bu defa mezun olduğu Fizik kariyeri ile ön plana çıkıp hayatta birçoğumuzun soramadığı o soruyu dile getiriyor ve ufkumuzu epeyce genişletiyor: “Ya öyle değilse?”

Oyuncu ve şarkıcı Ayta Özeri’yi bu konuşma ile daha yakından tanıma şansı elde ediyoruz. Ayrımcılığa ve ayrıcalığa karşı olduğunu dile getiren Sözeri, kendi çizdiği yolda verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Eski bir CEO olan Tunç Kılınç, “Mutlu olmak için ben ne yaptım?” sorusunu kendisine sorarak hayatını nasıl değiştirdiğini anlatıyor.

YouTube Türkiye’nin en başarılı ve en öğretici isimlerinden biri olan Barış Özcan, yine olağanüstü üslubu ile izleyicilerini etkisi altına almayı başarıyor.

Özellikle gençler tarafından büyük beğeni toplayan müzisyen Can Kazaz, mutlu bir hayat yaşamak için nelere yönlendiğini anlatıyor.

Başarılı gazeteci ve YouTuber Timur Akkurt, medya sektörü içerisinde kazandığı deneyimlerin bakış açısını nasıl değiştirdiğinden bahsediyor.

Bir önceki mizahi TED konuşmaları listemizde de yer alan Aziz Kedi’nin bu konuşmasını hala izlemediyseniz bir an evvel açıp başka hiçbir şey yapmadan konuşmayı takip etmenizi öneririz. Aziz Kedi, hayatı üzerinden anlattığı inişli çıkışlı kariyeri ile oldukça başarılı bir ahlak portresi oluşturuyor.

Exit mobile version