Efrahim: Ders Çıkararak Seyredeceğiniz Birbirinden Öğretici 8 TED Konuşması
Yaşam/Hobi

Ders Çıkararak Seyredeceğiniz Birbirinden Öğretici 8 TED Konuşması

Daha önce mizahi TED konuşmalarından oluşan bir liste ile sizlerin karşısına çıkmıştık. Bu defa birbirinden öğretici, ders çıkararak seyredeceğiniz 8 mükemmel TED konuşmasını derledik. Bazıları hayatınızın çeşitli dönemlerinde düşünce dünyanızı etkileyebilecek, bazıları da alacağınız kararlar ile ilgili faydalı önerilerde bulunacak konuşmalar. Hadi hep beraber bakalım!

  • 1. Ali Denizci

Ali Denizci’nin zengin bir aileden bir sokak serserisine, oradan da yardıma ihtiyacı olanlara olağanüstü katkılar sağlayan bir insana dönüşüm yolculuğunu anlattığı bu konferansı listenin başına ekliyoruz. Vicdan ve toplumsal dayanışma ile alakalı çok başarılı bir konuşma.

  • 2. Levent Ülgen

Oyuncu kişiliği ile tanıdığımız Levent Ülgen, bu defa mezun olduğu Fizik kariyeri ile ön plana çıkıp hayatta birçoğumuzun soramadığı o soruyu dile getiriyor ve ufkumuzu epeyce genişletiyor: “Ya öyle değilse?”

  • 3. Ayta Sözeri

Oyuncu ve şarkıcı Ayta Özeri’yi bu konuşma ile daha yakından tanıma şansı elde ediyoruz. Ayrımcılığa ve ayrıcalığa karşı olduğunu dile getiren Sözeri, kendi çizdiği yolda verdiği mücadeleyi anlatıyor.

  • 4. Tunç Kılınç

Eski bir CEO olan Tunç Kılınç, “Mutlu olmak için ben ne yaptım?” sorusunu kendisine sorarak hayatını nasıl değiştirdiğini anlatıyor.

  • 5. Barış Özcan

YouTube Türkiye’nin en başarılı ve en öğretici isimlerinden biri olan Barış Özcan, yine olağanüstü üslubu ile izleyicilerini etkisi altına almayı başarıyor.

  • 6. Can Kazaz

Özellikle gençler tarafından büyük beğeni toplayan müzisyen Can Kazaz, mutlu bir hayat yaşamak için nelere yönlendiğini anlatıyor.

  • 7. Timur Akkurt

Başarılı gazeteci ve YouTuber Timur Akkurt, medya sektörü içerisinde kazandığı deneyimlerin bakış açısını nasıl değiştirdiğinden bahsediyor.

  • 8. Aziz Kedi

Bir önceki mizahi TED konuşmaları listemizde de yer alan Aziz Kedi’nin bu konuşmasını hala izlemediyseniz bir an evvel açıp başka hiçbir şey yapmadan konuşmayı takip etmenizi öneririz. Aziz Kedi, hayatı üzerinden anlattığı inişli çıkışlı kariyeri ile oldukça başarılı bir ahlak portresi oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir