Efrahim: Bu Hafta Vizyona Girecek 6 Sinema Filmi
Yaşam/Hobi

Bu Hafta Vizyona Girecek 6 Sinema Filmi

Bildiğiniz üzere her hafta Cuma günleri yenilenmekte olan vizyon filmleri, bu hafta da oldukça güçlü ve bizleri etkisi altında bırakacak yapımlar ortaya koyuyor. Geçen hafta vizyona giren Todd Phillips’in Joker’i halen daha çok fazla konuşulurken bu hafta da 7. Koğuştaki Mucize gibi merakla beklenen ve adından çokça söz ettirecek filmler mevcut. Hadi beraber bakalım!

  • 1. 7. Koğuştaki Mucize

Aras Bulut İğnemli’nin daha film çıkmadan, yalnızca fragman sahnelerinden gördüğümüz kadarıyla bizi oldukça etkileyen performansıyla yılın son çeyreğinde adından bolca söz ettirebilecek bir yapım. Deneyimli yönetmen Mehmet Ada Öztekin tarafından çekilen 7. Koğuştaki Mucize, çok başarılı bir Kore filminden uyarlama olmakla beraber ülkemiz sinema tarihinin dram kategorisinde adını uzun bir süre koruyacak gibi görünüyor.

  • 2. Aşkı Beklerken
https://www.youtube.com/watch?v=NvTdHltAS4U

Paris’te yan yana bulunan iki dairede birbirlerinden habersiz bir şekilde oturan bu iki gencin zamanla doğacak aşk hikayesini anlatan bu sıcak film, romantik yapımların aranılan yönetmeni haline gelmiş Cedric Klapisch imzası taşıyor. Klapisch’i daha evvel İspanyol Pansiyonu, Paris ve Aşk Bilmecesi gibi filmler ile de ekranlarda görmüştük.

  • 3. Saklambaç

Düğün gecesi bir gelinin, eşinin ailesinin gelenek haline getirdikleri oyunlara katılması ile başlayan filmde adeta vahşete dönecek bir hikaye anlatılıyor. Korku, gerilim ve komedi ögelerinin bolca yer aldığı bu yapım da haftanın önemli filmlerinden bir tanesi.

  • 4. İkizler Projesi

Pi’nin Yaşamı filmi ile En İyi Yönetmen Oscar’ı kazanan Ang Lee’nin yönettiği İkizler Projesi usta oyuncu Will Smith’i seyretmeyi özleyenler için adeta bir deva gibi duruyor. Bilim kurgu ve aksiyon ögelerinin de içinde bolca yer aldığı bu yapım heyecanlı bir sinema keyfi tercih edenler için beklentilerini boşa çıkarmayacak cinsten.

  • 5. Acı ve Zafer

Usta yönetmen Pedro Almadovar imzalı Acı ve Zafer, Salvador Mallo isimli bir yönetmenin geçmişten bugüne tercih ettiği seçimleri ve yaşamında iz bırakan anları ele alıyor. İspanyol yönetmen Almadovar’dan çeşitli izler de taşıyabileceği tahmin edilen bu hikayede Salvador Mallo karakterine tecrübeli oyuncu Antonio Banderas hayat veriyor. Aynı zamanda film vizyon macerasından evvel Cannes Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ve “En İyi Müzik” kategorilerinde ödüllerin sahipleri olmuş. Ayrıca önümüzdeki Oscar töreninde de İspanya’nın Oscar Adayı filmi olarak seçilmiş.

Meraklısı için dipnot: Filmin müzikleri değerli besteci Alberto Iglesias tarafından hazırlanmış.

  • 6.   Gerçeğin Peşinde
https://www.youtube.com/watch?v=0gpXUKaHjy8

Bir yangın sonucunda kızını kaybetmiş genç bir annenin, kızına çok benzettiği 7 yaşındaki Lola ile tanışmasını ve sonrasında gelişen olayları konu ediyor. Noomi Rapace’in başrolünde yer aldığı bu film izleyicilerine epey bir duygulu anlar yaşatacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir