Efrahim: Canon YouTuberlar İçin Geliştirdiği Merakla Beklenen IVY REC Kamerasını Tanıttı!
Başlıklar

Canon YouTuberlar İçin Geliştirdiği Merakla Beklenen IVY REC Kamerasını Tanıttı!

Sektörünün en güvenilir ve öncü isimleri arasında yer alan Canon, şimdiye dek pek fazla aksiyon kamerası ya da portatif yani kolay taşınabilir kameralar ile ilgilenmemişti. Ancak bir süredir geliştirmekte oldukları yeni kamera modelleri Canon IVY REC ile bu algılarını yıktılar ve YouTuberlar için benzersiz deneyimler sunacak bu kamerayı piyasaya sürecekler.

Sektörün değişmesi ve başka bir rotaya doğru evrilmesi ile beraber Canon da artık daha portatif ve kullanıcıların taleplerine uygun niteliklerde modeller üretmeyi kafaya koydu. Bunlardan başlıca akıllara gelen ihtiyaç ise YouTuberların rahatlıkla kullanabilecekleri, kolay taşınabilen ve kolay adapte olunabilen kameralar olmasıydı.

Bu yeni model ile beraber Canon, günümüzde neredeyse hiçbir kamerada görülmeyecek denli bir küçülmeye gitmiş, yani tıpkı aksiyon kameraları kadar ufak boyutlarda, hatta neredeyse cep telefonu ekranına yakın bir boyutta ve kolay kullanılabilir hale gelmiş; ayrıca şaşırtıcı bir şekilde de herhangi bir ekrana sahip değil.

Bluetooth ya da Wi-Fi desteği ile kullanılabilen IVY REC modelleri, Canon’un geliştirdiği Canon Mini Cam uygulaması bağlantısı sayesinde çalıştırılabiliyor ve bu sayede kolayca kameranızı akıllı telefonunuza adapte ederek çekim yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Ayrıca Canon Mini Cam sayesinde fotoğraf ya da video çekmenin yanı sıra zamanlayıcı koyabiliyor, görüntüleri hızlı bir şekilde telefonunuza aktarabiliyor ve şarj ve hafıza kartı gibi ayarları basitçe kontrol edebiliyorsunuz.

13 megapiksellik bir CMOS sensör ile sunulacak olan bu model, 1080p çözünürlük ile 60 fps video kalitesi elde etmeyi başarıyor. Ayrıca kamera suyun altında 1 metrelik bir derinliğe kadar yaklaşık 30 dakikalık çekimler yapmayı sağlıyor.

Canon’un merakla beklenen ve YouTuberları adeta cezbedecek olan bu modelinin ne zaman piyasaya sunulacağı ve fiyatının hangi aralıklarda olacağı henüz açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir