Karakomik Filmler
Başlıklar

Karakomik Filmler, Mart Ayında Netflix’e Ekleniyor

Cem Yılmaz’ın geçtiğimiz yılın Ekim ayında vizyona soktuğu yenilikçi yapımı Karakomik Filmler, önümüzdeki Mart ayı itibariyle Netflix platformuna eklenecek. İki orta metraj filmin birleşmesi ile meydana gelen deneysel yapım, beyazperdede kaçıranlar için yeniden ekranlara ulaşacak.

Muzaffer Yılmaz’ın yapımcılığı ve Cem Yılmaz’ın senaryo, yönetmenlik ve başrol deneyimleri ile birlikte karşımıza çıkan Karakomik Filmler serisinin ilk filminin gelecek ay Netflix’e yükleneceği öğrenildi.

Pek çok badireden geçip vizyon tarihi devamlı ertelenen yapım, ancak 2019’un Ekim ayında karşımıza çıkabilmişti. Fakat pek çok nedenin bir araya gelmesi ile film 700 bin gibi bir gişe rakamı ile sınırlı kalmış ve potansiyel Cem Yılmaz gişe rakamlarını verememişti. Dolayısıyla birçok insan Karakomik Filmler’i beyazperde ekranlarından izleme tecrübesine erişememiş ve filmin internet platformlarına yüklenmesini beklemeye koyulmuştu. Nihayet bu konuda müjdeli haber Netflix’ten geldi…

Efrahim: Karakomik Filmler, Mart Ayında Netflix’e Ekleniyor
Karakomik Filmler, Cem Yılmaz (2019)

İki adet birbirinden bağımsız, orta metraj filmin bir araya gelmesi ile bütünleşen Karakomik Filmler 1; 2 Arada ve Kaçamak filmlerinden oluşuyor. 2 Arada, arabalı vapurda çalışan Ayzek lakaplı bir adamın trajik hikayesini konu alırken, Kaçamak filmi ise dört arkadaşın hovardalık yapmak üzere çıktığı tatilde başlarına gelen sıra dışı olayları anlatıyor.

Cem Yılmaz’ın yanı sıra Zafer Algöz, Ozan Güven, Cem Davran, Cemre Ebuzziya, Uraz Kaygılaroğlu, Umut Kurt, Bâlâ Atabek, Can Yılmaz, Necip Memili ve Nilperi Şahinkaya gibi başarılı isimlerden oluşan yapımın güçlü kadrosu, Türkiye’de ve hatta dünyada daha önce eşine az rastlanan cesur bir işe imza atıyor. Farklı bir hikaye formunun denendiği Karakomik Filmler’de ülkemizde pek de denk gelmediğimiz kara komedi türü işleniyor.

Karakomik Filmler ile 7. Koğuştaki Mucize Dijital Platformlara Geliyor!

Cem Yılmaz’ın oldukça komik ve duygusal ögeleri buluşturduğu Karakomik Filmler filminin dışında yine aynı tarihlerde vizyon şansı elde etmiş olan 7. Koğuştaki Mucize yapımı da Netflix’e eklenecek projeler arasında yer alıyor.

Efrahim: Karakomik Filmler, Mart Ayında Netflix’e Ekleniyor
7. Koğuştaki Mucize, Mehmet Ada Öztekin (2019)

Orijinal öyküsü Güney Kore yapımı Miracle in Cell No.7 filmine dayanan 7. Koğuştaki Mucize, Mehmet Ada Öztekin’in usta işi yönetmenliği ile izleyicileri oldukça duygulandıran bir film olarak hatırlanıyor. Başrolünü Aras Bulut İynemli ve çocuk oyuncu Nisa Sofiya Aksongur’un paylaştığı yapım aynı zamanda beş milyonun üzerinde seyirci sayısı ile Türkiye’nin en çok izlenen dokuzuncu filmi olarak kayıtlara geçmişti. Bununla birlikte 2019 yılının en çok izlenen filmi de yine 7. Koğuştaki Mucize olmuştu.

Hakan: Muhafız’ın Yeni Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

Merakla beklenen bir diğer Netflix yapımı ise Hakan: Muhafız oldu. Geçtiğimiz günlerde yeni sezon fragmanı ile hayranlarının ağzına bal çalan platform, nihayet üçüncü sezonunun yayın tarihini açıkladı.

Efrahim: Karakomik Filmler, Mart Ayında Netflix’e Ekleniyor
Hakan: Muhafız, Can Evrenol; Umut Aral; Gönenç Uyanık; Gökhan Tiryaki (2018 – …)

Ayrıca dizinin Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Burçin Terzioğlu gibi başarılı isimlerden oluşan oyuncu kadrosuna oldukça değerli yeni isimler dahil oldu. Dizinin 3. sezonunda yetenekli ve güzel oyuncu Funda Eryiğit ile şu sıralar Mucize Doktor adlı dizisi ile hafızalarımıza işleyen başarılı oyuncu Taner Ölmez yer alacak.

Hakan: Muhafız (The Protector) dizisi 6 Mart tarihinde yayınlanırken yine heyecanla beklenen Élite dizisinin üçüncü sezonu 13 Mart ve Ozark dizisinin üçüncü sezonu 27 Mart tarihlerinde yayına sunulacak.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir