WhatsApp Web
Sosyal Medya

WhatsApp Web, Karanlık Mod Özelliğiyle Geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın masaüstü versiyonu olan WhatsApp Web, kullanıcılarına gece modu özelliği sunmaya hazırlanıyor. WABetaInfo adlı sayfanın keşfettiği kodlara göre şu anda platform bu yeni özelliğini test aşamasına soktu.

Dünyanın en yaygın olarak tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, özellikle de son dönemlerde kullanıcıların daha iyi bir deneyim elde etmesi amacıyla pek çok yenilik gerçekleştirmeye başladı. 2014 yılında on dokuz milyar dolar karşılığında uygulamayı kendi bünyesine dahil ederek satın alan Facebook şirketi, peş peşe birçok yenilik getirdi.

Aldığımız son haberlere bakılırsa Facebook, WhatsApp ile ilgili hayallerini hız kesmeden geliştirmeye devam ediyor. WABetaInfo isimli sayfanın ortaya koyduğu iddialara göre şirket şu anda WhatsApp’ın Web arayüzü için bir karanlık mod özelliği tasarlamakta.

Efrahim: WhatsApp Web, Karanlık Mod Özelliğiyle Geliyor!

Son yıllarda gitgide büyüyen gece modu furyası hızla büyümeye devam ediyor. Majör sosyal medya platformları arasında ilk olarak Twitter’da gördüğümüz bu alternatif seçenek, beraberinde Instagram, Facebook, Facebook Messenger ve WhatsApp’ın uygulamalarına da dahil edildi. Fakat anlaşılan o ki Facebook şirketi bu işlevi yalnızca mobil aplikasyonlarında değil, masaüstü versiyonlarında da kullanmak istiyor.

WhatsApp Web İçin Gece Modu Özelliği Hazırlanıyor

İçinde bulunduğumuz yılın ilk haftaları, Beta kullanıcıları için karanlık mod özelliğini kullanıma sunan WhatsApp, ilk geri dönüşlerden memnun kalmış olacak ki; aynı tasarımı bilgisayardaki kullanıcıları için de geliştiriyor. WABetaInfo’nun paylaşmış olduğu ekran görüntülerine baktığımızda, açık bir şekilde WhatsApp’ın masaüstü sürümü için yeni renk tercihleri için çalışmalar yapıldığını görüyoruz.

Efrahim: WhatsApp Web, Karanlık Mod Özelliğiyle Geliyor!

Gece modu seçeneğinin sosyal medya ağları üzerinde ne kadar işe yarar bir araç olduğunu söylemeye gerek yok herhalde. Çünkü bu işlevsel alternatif, geceleri kullanıcıların gözünü yormamaya ve daha rahat bir iletişim kurmaya hizmet ederken aynı zamanda oldukça enerji dostu bir seçenek olarak dikkat çekiyor.

Yani tüm uygulamalarınız karanlık mod özelliğine sahip olsaydı; yalnızca göz yorgunluğundan kurtulmakta kalmayacak, daha sağlıklı bir bataryaya da sahip olabileceksiniz. Dolayısıyla WhatsApp’ın geliştirmeye çalıştığı bu yenilik, platformu saatlerce kullanan kullanıcılar için gayet önemli bir tercih olacak.

Efrahim: WhatsApp Web, Karanlık Mod Özelliğiyle Geliyor!

Son olarak bu ekran görüntülerinin şimdilik pek fazla bir şey ifade etmemesi gerektiğini de hatırlatmak gerek. Yani WhatsApp’ın şu anda bu özelliği test ettiğini biliyoruz, fakat platform bir anda bu kararından vazgeçip test aşamalarını sona erdirebilir ve platforma hiçbir zaman dahil etmeyebilir. Yahut etse de aktif olarak kullanıma açıldığında, bu ekran görüntülerinden çok daha farklı bir tasarım ile karşımıza çıkabilir.

WhatsApp Web için geliştirilen karanlık mod özelliği ile alakalı yeni haberler gelmeye devam ettikçe sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Peki ya bu seçenek masaüstü servisinde aktif olduğu zaman kullanmayı düşünür müsünüz? Bizimle yorumlar kısmında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz!

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir