Vizyona Giren Filmler
Başlıklar

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler – 14 Şubat 2020

14 Şubat 2020 tarihi itibariyle Vizyona Giren Filmler belli oldu. Bu hafta ülkemiz sinema salonlarına 10 yeni film giriş yaptı. Bu filmlerden dördü yerli yapım iken altı tane yabancı film karşımıza çıkıyor. Sinemaya gitmeyi düşünüyor, ama film seçmek konusunda kararsız iseniz bu listeye göz atabilirsiniz!

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler Hangileri?

1. Little Women – Küçük Kadınlar

Ünlü kadın yönetmen Greta Gerwig’in yazıp yönettiği Küçük Kadınlar, Louisa May Alcott’un aynı adlı klasik eserinden uyarlanmıştır.

Kendi hayatlarını inşa etmeye çalışan dört kardeş Jo, Meg, Amy ve Beth’in hikayelerine odaklanan yapım, Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern ve Meryl Streep gibi usta oyuncuları bir araya getiriyor.

Ayrıca Little Women, 92. Oscar Ödülleri kapsamında En İyi Kostüm Tasarımı Oscar’ına sahip olmuştur.

2. The Gentlemen

Ateşten Kalbe Akıldan Dumana, Snatch, RocknRolla gibi suç projeleriyle tanıdığımız Guy Ritchie, uzun yıllar sonra yeniden bir suç temalı film ile sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Kurmuş olduğu suç imparatorluğunu bırakmak isteyen bir adamın hikayesini anlatan The Gentlemen, Matthew McConaughey, Hugh Grant ve Charlie Hunnam gibi başarılı oyuncuları buluşturuyor.

Polisiye tutkunuysanız bu filmden çok keyifle ayrılacağını tahmin ediyoruz.

3. Yeni Baştan – La Belle Époque

Altmışlı yaşlarına gelmiş Viktor isimli bir adam, özel olarak geliştirilen bir program sayesinde hayatının bir dönemine geri dönme şansı elde eder. Viktor bu fırsatını 40 yıl öncesine, hayat aşkını bulduğu zamana dönerek kullanmaya karar verir.

İlk aşk hikayelerine başka bir bakış açısı getiren Yeni Baştan, Fransız komedyen Nicolas Bedos tarafından yazılıp yönetilerek ekranlara geliyor.

Bağımsız filmlerden hoşlananlar için ideal bir seçenek olan Yeni Baştan için, yalnızca Başka Sinema salonlarında vizyona girdiğini hatırlatmakta fayda olacaktır.

4. Nasipse Olur

Selahattin Sancaklı tarafından yönetilen romantik komedi filmi Nasipse Olur, hayatında üst üste gelen aksiliklere karşı bir kadının, bu kötü günlerinde ona destek olan bir adam ile problemlerinin üstesinden gelmesini konu ediyor.

Filmde Algı Eke, Burak Sevinç, Nur Sürer, Hakan Bulut, Yeşim Dalgıçer, Ünal Yeter ve Aşkım Kapışmak gibi isimler yer alıyor.

5. Ağır Romantik

Haftanın bir diğer romantik komedi filmi Ağır Romantik, Onur Tuna, Tuvana Türkay, Altan Erkekli, Durul Bazan, Sermiyan Midyat, Semra Dinçer, Gazanfer Ündüz ve Servet Pandur gibi başarılı oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Birlikte olacağı erkeğin romantik ve centilmen bir adam olmasını arzu eden genç bir kadın, ince ruhlu ve ancak bir kapkaç çetesinin oğlu olan bir adam ile tanışıyor. Fakat adam ailesi ile ilgili bu sırrı kadından saklamaya çalışıyor ve böylelikle eğlenceli olaylar gelişiyor.

6. Masallardan Geriye Kalan

Üniversitede doçent olarak görev alan Evren’in, yüksek lisans öğrencisi Hece ile aralarında gelişen aşkı konu eden yapım, Özgür Çevik, İlayda Akdoğan, Tuba Ünsal, Anıl Altınöz ve Eda Akalın gibi isimleri buluşturuyor.

Naif ve incelikli bir öyküye sahip olan film, haftanın en çok öne çıkan romantik yapımlarından bir tanesi olarak ifade ediliyor.

7. Kirpi Sonic

Çocukluğumuzun unutulmaz video oyun ve çizgi film kahramanı Sonic, uzun bir aradan sonra yeniden karşımıza çıkıyor.

Mavi kirpi Sonic’i yakalamak üzere devlet, Dr. Ivo Robotnik adlı çılgın bir profesörü göreve getiriyor. Böylelikle olaylar hiç de tahmin edemeyeceğimiz boyutlara evirilerek eğlence dolu anlar ortaya çıkarıyor.

Çocuklar için haftanın en ideal tercihlerinden biri olabilecek Kirpi Sonic, yarı animasyona sahip içeriği ile Jim Carrey, James Marsden, Neal McDonough ve Tika Sumpter gibi önemli oyuncuları ağırlıyor.

8. Akıllı Balık

Haftanın bir diğer çocuk filmi Akıllı Balık, kendilerine sürekli yeni bilgiler katan öğretmenlerini çok seven iki öğrenci balığın okulda yaşadığı komik maceraları konu ediyor.

9. Kiki: Lanet-i Cin

Mustafa Miraç Kaya imzalı Kiki, kızının hastalığına çözüm bulmaya çalışan bir babanın medyuma başvurması ile gelişen olayları işliyor. Kiki, korku ve gerilim türlerinden hoşlanan izleyiciler için iyi bir seçenek olarak görünüyor.

10. Cesaretin Var Mı Aşka?

Yann Samuell imzalı 2003 yapımı romantik – komedi, drama filmi on yedi yıl sonra yeniden vizyonlarda yer buluyor. Sevgililer Günü’ne özel tekrar beyazperdelere ulaşan yapım, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için tekrar ekranlara geliyor.

Masalsı bir anlatıma sahip filmin başrollerinde Guillaume Canet ve Marion Cotillard yer alıyor. Fransız bağımsız filmi Jeux D’enfants, yalnızca Başka Sinema salonlarında gösteriliyor.

Bu hafta Vizyona Giren Filmler arasında hangilerine gitmeyi düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında bizler ile paylaşabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir