Efrahim: Game of Thrones’un Devamı Niteliğindeki ‘Age of Heroes’ Projesi HBO Tarafından İptal Edildi!
Başlıklar

Game of Thrones’un Devamı Niteliğindeki ‘Age of Heroes’ Projesi HBO Tarafından İptal Edildi!

Oldukça kaliteli yapımlara yayıncılık yapması ile dikkat çeken HBO, yakın bir zaman önce final yapan efsane dizi Game of Thrones’in devamı niteliğindeki ‘Age of Heroes’ için iptal kararı aldı. Buna sebep olarak ise post prodüksiyon aşamalarının planlanandan uzun bir sürede yapılması ve yüksek bütçesini öne sürdü.

Yayınlanan ve artık nihayete eren sekiz sezonu ile televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı televizyon dizilerinden bir tanesi olan Game of Thrones, geçtiğimiz aylarda final sezonu ile izleyenlerini ikiye bölmüştü. Kimilerine göre komple sezon oldukça kötü olarak değerlendirildi, kimilerine göre başarılı bir final yaptı ancak pek çok kişinin ortak bir paydada buluştuğu nokta ise son sezonun son bölümünün yani final bölümünün tekrar çekilmesi gerektiği oldu. Sosyal medya platformları üzerinden bu konuya dair pek çok kampanya yürütüldü ve imza toplandı ancak yapım bu konuda ısrarını sürdürdü ve Game of Thrones’u bitirdi.

Fakat George R. R Martin’in yarattığı bu koca evren tek bir yapım ile sınırlı kalsın kimse istemiyordu. Böylelikle HBO serinin yazarı Martin ile beş farklı pilot proje üzerinde çalışmaya başladı. Bunlardan bir tanesi geçtiğimiz Nisan ayında iptal edildi, sebebi ve projenin içeriğine dair pek bir bilgi paylaşılmadı. Şimdi ise bir diğer pilot proje iptal oldu. Age of Heroes ismi ile yayınlanması planlanan spin – off projesi beklenmedik bir karar neticesinde bitirildi. Jane Goldman tarafından yazılan pilot bölümde Naomi Watss ve Josh Whitehouse gibi usta oyuncular yer alıyordu ancak proje yüksek bütçe ve post prodüksiyon aşamalarının uzun sürmesi sebebi ile HBO tarafından iptal kararı aldı.

Age of Heroes projesi iptal oldu fakat HBO, Game of Thrones evrenini başka alternatif pilot hikayeler ile sürdürmeye devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir