Efrahim: Karikatürist Serkan Yılmaz'ın İnstagram İçin Yarattığı Harikulade Proje: Saçma Sapan Bi Hikaye
Mizah

Karikatürist Serkan Yılmaz’ın İnstagram İçin Yarattığı Harikulade Proje: Saçma Sapan Bi Hikaye

Bülent Üstün, Cengiz Üstün, Emrah Ablak, Memo Tembelçizer gibi usta isimlerin yer aldığı Fermuar dergisinde ilk kez profesyonel olarak okuyucularının karşısına çıkan Serkan Yılmaz, başladığı ilk günden bu yana esprileri ile aklımızda yer etmeyi başaran usta bir komedyen. Fermuar dergisinin akabinde Penguen’e transfer olan Serkan Yılmaz, Penguen’de pek çok efsane haline gelmiş karakter yaratmış ve bu karakterleri günümüze kadar konuşulur hale getirmeyi başarmış.

Birçok kişi için Serkan Yılmaz deyince akla ilk olarak Penguen’de efsane haline gelmiş Dudullu Postası köşesi ve o köşede yarattığı Asım Velioğlu gibi harikulade karakterler geliyor. Dudullu Postası ismi altında komik bir gündem değerlendirmesi yapan Yılmaz, bu köşe ile beraber ününe ün katmaya devam etmiştir. Aynı zamanda Onur Ünlü tarafından BluTV için bir dizi haline getirilen Dudullu Postası, dizi hayatında da oldukça büyük başarılar yaratmış ve sevenlerini ters köşeye yatırmış, mükemmel mizah anlayışının yanında duygusal sahneler ile de sevenlerinin beğenisini kazanmaya devam etmiştir.

Şimdilerde usta karikatürist Serkan Yılmaz, İnstagram’da yeni bir format ile uğraşmaya devam ediyor. Saçma Sapan Bi Hikaye ismini koyduğu resimli ve sesli kitap projesi, Yılmaz’ı daha geniş kitlelere başarı ile tanıtıyor ve ortaya çok kaliteli işler çıkarıyor. İşte bu yazı başlığı altında da sizler için Saçma Sapan Bi Hikaye serisini bir araya getirdik, hadi hep beraber bakalım!

  • 1. Dertli Yavrum
https://www.instagram.com/p/B341Si2JG6J/
  • 2. İnstagram’ın Katili
https://www.instagram.com/p/Bwr9aXwHPRr/
  • 3. Bilgi Devrimi
https://www.instagram.com/p/BvzSwHHHpiy/
  • 4. İyi Tamirci
https://www.instagram.com/p/BvUbPuRH0VM/
  • 5. Seyyar Satıcı
https://www.instagram.com/p/Bu60g_Bni8x/
  • 6. Kedilik Bu Muydu?
https://www.instagram.com/p/BuZKrHCnC0u/

Serkan Yılmaz’ın diğer harikulade işlerini incelemek ve onu takip etmek için: İnstagram

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir