Efrahim: Andhika Muksin Meşhur Disney Prenseslerini Gerçek Tepkileriyle Yeniden Yorumluyor!
Tuhaf

Andhika Muksin Meşhur Disney Prenseslerini Gerçek Tepkileriyle Yeniden Yorumluyor!

Başarılı grafik tasarım sanatçısı Andhika Muksin, tam bir Disney hayranı. Çocukluğundan beri Disney karakterleri ile büyüyen ve onlardan oldukça etkilenen Muksin, İnstagram profilinde paylaşmayı sürdürdüğü yepyeni bir seriye başladı. Bu seri dahilinde başarılı grafiker, meşhur Disney prenseslerini, Disney’ın şatafatlı dünyasından çıkartıp gerçek tepkileri nasıl olurdu, bunun peşine düşüyor.

Yaptığı başarılı fotoğraf montajları ile İnstagram’da büyük bir ilgi yaratan Andhika Muksin, çocukluğundan beridir hayranı olduğu meşhur Disney karakterlerini, o meşhur prensesleri tekrardan yorumluyor. Muksin’in bunu yaparken dikkat ettiği bir tek husus var, o da şu ki, o meşhur prenseslerin havalı ve çekici bir eda ile Disney dünyasındaki tavırlarını yok edip, o durumda gerçekte nasıl bir tepki verilirdi, bu durumun üzerine gidiyor. Çünkü Muksin, o büyük prenseslerin dahi birçok durumda bizler gibi tepkiler verebileceğini öne sürüyor.

Böylelikle o güzel Disney prensesleri, örneğin Uyuyan Güzel, o büyük uykusundan uyandığı vakit tüm güzelliği ile prensine bakmak yerine büyükçe bir esneme ile gözünü açıyor ve bizleri gerçek tepkisi ile yüzleştiriyor. Yahut ağlayan hali ile bile güzelliğinden ödün vermeyen bir prensesi, ağlarken yüzü gözü, makyajı dağılmış bir halde bizlere gösteriyor. Alaaddin’in Sihirli Lambası’ndan Pamuk Prenses’e kadar pek çok karaktere değinen ve o karakterleri büyülü dünyalarından çıkartıp tüm gerçekliği ile bizlere aktaran Andhika Muksin’in bu başarılı fotoğraf montajlarına hep beraber bakalım!

Andhika Muksin’in diğer çalışmalarına da göz atmak ve onu takip etmek için: İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir