Efrahim: İranlı Müzik Platformu Melovaz Albüm Kapaklarında Yer Alan Kadınları Sansürledi!
Tuhaf

İranlı Müzik Platformu Melovaz Albüm Kapaklarında Yer Alan Kadınları Sansürledi!

İran menşeili bir müzik platformu çok büyük bir skandala imza attı! Melovaz ismi verilen bu müzik platformu, veritabanında bulunan albüm kapaklarındaki tüm kadınları, hatta kadın siluetlerini ve çizimlerini dahi silerek büyük bir sansür vakasına yol açtı.

Kusursuz ki bir müzik albümü satın aldığımızda değerlendirmek üzere bakacağımız ilk kriter, müzisyenin sesi olacaktır. Ancak bununla birlikte albüm kapağının da albümün içeriği ile ilişkili olması da önemli bir husustur. Fakat İran’da bulunan bir müzik platformu Melovaz, albüm kapaklarında bulunan kadınları tamamen ortadan kaldırmayı tercih etmiş. Ortaya çıkan yeni kapaklara baktığımız zaman ünlü müzisyenlerin bedenleri yok olmuş, yalnızca kapakta bulunan şapka, partner ya da desenler kalmış geriye.

Bu durumu fark eden bir Twitter kullanıcısı İranlı müzik platformu Melovaz’ın ortaya koyduğu sansür rezaletini tüm dünya ile paylaşmak istemiş ve şu açıklamalarda bulunmuş:

“Sıkıldıysanız eğer İranlı bu müzik platformuna göz atmayı deneyebilirsiniz. Müzik sanatındaki tüm kadınları sanki hiç var olmamışlar gibi sansürlemişler. Favori kadın şarkıcılarınızı arayın ve kapaklarının nasıl değiştirildiğini görün.”

Bu ifadelerin ardından @IzzRaifHarz isimli Twitter kullanıcısı, Reddit platformunda Taylor Swift’in yeni albüm kapağını arar iken Melovaz isimli platform ile karşılaştığını ve yaptıkları photoshop rezaletini bu şekilde keşfettiğini dile getirdi.

Hadi bahsi geçen şu fotoğraflara bir de beraber bakalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir