Efrahim: Netflix’in Yeni Rakibi Disney+ Yayınladığı 3 Saat 17 Dakikalık Tanıtım Fragmanıyla Dikkatleri Üzerine Çekiyor!
Sosyal Medya

Netflix’in Yeni Rakibi Disney+ Yayınladığı 3 Saat 17 Dakikalık Tanıtım Fragmanıyla Dikkatleri Üzerine Çekiyor!

Dünyanın en çok tercih edilen dijital streaming platformu olan Netflix’e gün geçtikçe yeni rakipler gelmeye devam ediyor. Apple+ yayınladığı içerik listesi ile daha aktif olmadan büyük etkiler yaratmaya başlamıştı bile. Bir yandan da yakında yayın hayatına başlayacak olan Disney+ platformunun yankılarını duyuyoruz. Geçtiğimiz günlerde uzunca bir içerik listesi paylaşan Disney+, şimdi ise YouTube üzerinden paylaştığı 3 saat 17 dakikalık platformun tanıtım fragmanı ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

“ABD’de Disney+’a Gelecek Olan Neredeyse Her Şey”

Bu başlık adı altında paylaştıkları 3 saat 17 dakikalık tanıtım fragmanında 1937 yılından günümüze kadar uzanan birbirinden apayrı tarzlarda içerikler yer aldığını görüyoruz. Ayrıca edindiğimiz bilgilere göre Disney+’ta yer alacak tüm içerikler yalnızca o fragmanda gösterilen içerikler ile sınırlı değil, daha fazlası olacak!

Ancak şunu da hatırlatmakta yarar var ki Disney+, aynı Netflix’in de yaptığı gibi bölgeden bölgeye farklı içerikler sunacak. Şimdilik bize ne kadarını geleceğini bilmesek de platform ABD’de olağanüstü bir arşiv ile yayın hayatına başlayacak.

Disney+’ın ortak çalıştığı markalar

Aynı zamanda Disney+ bizlere yalnızca Disney’in orijinal içeriklerini sunmak ile kalmayacak, birlikte çalıştığı anlaşmalı markaların da içeriklerini göstermeye başlayacaklar. Şimdilik bilindiği kadarıyla bu markalar Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic. Yalnızca bu dört markaya baktığımızda bile ortaya çıkacak oldukça çeşitli içerikleri tahmin edebiliyoruz. Disney+ güzel bir karışım hazırlamış gibi görünüyor.

Platform ne zaman açılacak?

Disney+ açılış tarihi ile ilgili ülkeden ülkeye çeşitlilik gösterecek. Örneğin ABD ve Kanada’da 12 Kasım’da açılışı gerçekleşecek iken Yeni Zelanda ve Avustralya’da 19 Kasım’da yayın hayatına başlayacak.

Ancak platformun ülkemizde ne zaman yayına başlayacağı ile ilgili bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir