Efrahim: Sosyal Medyanın En Çok Konuşulan Oyunu: Kelime Savaşı Nedir?
Nedir ?,  Sosyal Medya

Sosyal Medyanın En Çok Konuşulan Oyunu: Kelime Savaşı Nedir?

Çıkış tarihinin üzerinden pek fazla zaman geçmemesine rağmen kullanıcıları tarafından oldukça büyük başarı kazanan Kelime Savaşı, kelimenin tam anlamıyla sosyal medyada trend haline geldi! Hemen her gün İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında hakkında yazılar okuduğumuz, esprili yanıtlarının paylaşıldığını gördüğümüz bu oyundan hala daha haberi olmayan var ise bu yazı tam da onlara göre! Kelime Savaşı nedir, nasıl oynanır? Hepsinin cevapları burada…

Öncelikle Kelime Savaşı oyunu, Türkiye’nin en eski internet portallarından bir tanesi olan MyNet tarafından geliştirilmiştir. Uzun bir süredir eski popülaritesini yitirmiş olan MyNet’in böylesi başarılı ve eğlenceli bir oyun ile karşımıza gelmesi hepimiz için sürpriz oldu.

Kelime Savaşı içinde bulunduğumuz şu günlerde hem Apple hem de Android mağazalarında oyun kategorisinde en üst sıralarda yer alıyor. Çünkü oyunun o kadar başarılı bir mantığı var ki çok geniş aralıklı yaş gruplarını dahi bir araya getirmeyi başarabiliyor. Hem kolay oynanabilir olması, hem interaktif bir oyun tecrübesi yaşatması hem de geniş soru skalası ile çok farklı kesimlere de hitap ediyor.

  • Kelime Savaşı nasıl oynanıyor?

Oyunun işleyişi esasında oldukça basit. Otomatik olarak bir takip ile eşleşiyorsunuz ve önünüze bir soru çıkıyor. İki taraftan biri soruyu değiştirmediği taktirde birkaç saniye içinde oyun başlıyor ve art arda cevaplar vermeye başlıyorsunuz. Örneğin soru “B ile başlayan ülkeler” ise sırasıyla “Brezilya, Belçika, Bulgaristan,” şeklinde cevapları sıralıyorsunuz. Her yarışmaya verilen kısa bir yanıt süresi oluyor ve bu süreyi kim aşar ise skoru o kaybediyor. Bir oyunda 2 skor yapıldığı taktirde de yarışmanın asıl kazananı belli oluyor.

Kelime Savaşı genel olarak bu gibi sorular ile eğlenceli vakit geçirmenizi ve dilerseniz arkadaşlarınız ile de yarışabilmenize olanak sağlıyor.

Eğer siz de dilerseniz Kelime Savaşı’nı Android ve iOS cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir