Efrahim: WhatsApp’tan Müjdeli Haber! Bir Hesabı Birden Fazla Cihazda Kullanmak Mümkün Olacak Mı?
Sosyal Medya

WhatsApp’tan Müjdeli Haber! Bir Hesabı Birden Fazla Cihazda Kullanmak Mümkün Olacak Mı?

WhatsApp kullanıcılarının uzun bir süredir platformdan beklediği yenilik nihayet gerçekleşecek gibi duruyor! Kullanıcılar uzun bir süredir WhatsApp hesaplarının birden fazla cihazda kullanılamaması üzerine şikayetlerde bulunuyordu. Ancak WhatsApp’ın geliştirici ekibi nihayet kısa bir süre sonra bu yeniliği ilk olarak iPad’ler için yeni gelecek versiyon ile beraber sunmaya başlayacak. Sonrasında diğer cihazlarda da bu özellik kullanılabilir hale gelecek.

Halihazırda dünyanın en aktif olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok sayıda kullanıcıya sahip. Hatta günümüzde WhatsApp, pek çok insan için vazgeçilmez uygulamalardan bir tanesi diyebiliriz. Ancak kullanıcılar için WhatsApp açısından tek bir sorun var idi ki, bir hesaba birden fazla cihazda erişim sağlanması mümkün olmuyordu. Yıllardır kullanıcılar bu durumun güncellenmesi ve uygun halde sağlanması üzerine pek çok şikayet mesajı paylaştılar. Nihayet WhatsApp bu talepleri ciddiye aldı ve uygulamaya karar verdi. WhatsApp geliştiricileri şimdilerde birden fazla cihazda tek bir hesaba bağlanma konusunda çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Platforma yıllardır olduğu gibi şu anda yalnızca tek bir cihazdan bağlantı gerçekleştirebiliyoruz. Fakat alternatif bir telefon kullananlar için ya da tabletten de işlerini yürütenler için bu durum epey can sıkıcı bir hal alıyor. Ancak WhatsApp bu sorunu kökünden çözmek için elinden geleni yapıyor ve yakın bir zamandan itibaren bu duruma çözüm bulacak ve birden fazla cihazda oturum açmamız mümkün hale gelecek.

Alınan ilk bilgilere göz attığımızda bu büyük yeniliğin ilk olarak iOS cihazlarına ekleneceği biliniyor. Güncelleme ile ilk olarak yeni versiyon ile beraber iPad kullanıcıları taşınacak, ardından diğer iOS kullanıcıları ve Android kullanıcılarına bu yenilik tanınacak. Güncellemenin ne zaman geleceği şimdilik bilinmese de iPad güncellemesinin bir test aşaması olacağı ve test aşamasının tamamlanması halinde diğer cihazlara da güncellemenin kısa bir süre içerisinde getirileceği tahmin ediliyor.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir