Efrahim: Facebook’un Karanlık Mod Temasından İlk Görüntüler Ortaya Çıktı!
Sosyal Medya

Facebook’un Karanlık Mod Temasından İlk Görüntüler Ortaya Çıktı!

Geçtiğimiz aylarda Karanlık Mod özelliği getireceklerini dile getiren Facebook, kullanıcıların merakla beklediği bu yeni temaya dair test aşamasına başladı. Ortaya çıkan ilk görüntülere baktığımızda, arayüzü ile ilgili uzun zamandır değişiklik yapmayan Facebook, tekrardan sosyal medya kullanıcılarının gündemine oturacak gibi görünüyor.

Neredeyse artık her hafta bir sosyal medya platformunun daha Karanlık Mod özelliğini kullanmaya başlayacağını duyuyoruz. Öncelikle neden bu özelliğe bu kadar rağbet olduğunu dile getirelim. Karanlık Mod özelliğinin bu denli tutmasının en büyük sebebi, artık sosyal medyada bilgisayar kullanımının giderek azalıp kullanıcıların cep telefonlarına dönmesi, böylelikle daha çok göz yorulmasına maruz kalınması olarak tahmin ediliyor. Ayrıca daha az enerji tüketimi ile beraber daha yavaş tükenen batarya da olumsuz faktörlerden bir diğeri. Bununla beraber birçok sosyal medya platformu, başta Twitter olmak üzere Karanlık Mod özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladı. WhatsApp’ın ve İnstagram’ın da bu özelliği test ettiklerini zaten biliyoruz. Son olarak ise Facebook, geçtiğimiz aylarda söz verdiği üzere Karanlık Mod’u bizlere sunmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Facebook yetkilileri, platformun web sitesinin yeni baştan tasarlanacağını ve bununla birlikte Karanlık Mod özelliğini de getireceklerini dile getirmişlerdi. Gelen ilk görüntülere baktığımız zaman Facebook’un sözünde durduğunu ve web sitesinin beta sürümü üzerinden bazı kullanıcılara bu yeni özelliği sunduğunu görüyoruz.

Gelen ilk görüntüleri incelediğimiz zaman, bu yeni tasarım ile beraber Facebook’un o kalabalık ve zor tasarımından sonra daha minimal bir iş çıkarttığını anlıyoruz. Birtakım kullanıcılar bu yeni web sitesi tasarımını Twitter’a benzetseler de ortaya yine de güzel bir iş çıkmış gibi duruyor. Ayrıca sağ üst köşede bulunan kullanıcı profili sekmesinde Karanlık Mod özelliğini açıp kapatma düğmesi bulunuyor.

Facebook’un bu yeni web sitesi tasarımı ve Karanlık Mod özelliği diğer kullanıcılar ile ne zaman paylaşılacak ve mobil versiyona ne zaman eklenecek henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir