Görüntülü Arama Yapmak
Sosyal Medya

Zoom Alternatifi En İyi 5 Görüntülü Arama Uygulaması

Aileniz ya da arkadaşlarınız ile görüntülü arama yapmak için Zoom yerine kullanabileceğiniz bir mobil uygulama mı arıyorsunuz? Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Zoom’un pek de güvenilir bir platform olmadığı yönünde haberler ortaya çıkmıştı. Eğer bu konuda endişeleriniz varsa sizlere birbirinden nitelikli video konferans uygulamaları listeledik. Hadi hep birlikte göz atalım!

5. WhatsApp

WhatsApp Görüntülü Konuşma

Bildiğiniz üzere WhatsApp yıllardan bu yana görüntülü arama yapmak için de kullanılan başarılı bir anlık mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkıyor. Eğer kısa süreli ve basit görüntülü aramalar gerçekleştirmek istiyorsanız WhatsApp’ı tercih edebilirsiniz. Hemen herkesin akıllı telefon cihazında yüklü olan WhatsApp, video arama yapmak için maksimum kişi sayısı olarak 4 kişiyi destekliyor. Dolayısıyla görüntülü grup aramaları yapmak için de iyi bir WhatsApp’ın iyi bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

4. Skype

Skype Görüntülü Arama Uygulaması

Koronavirüsü döneminde arkadaşlarınızla irtibatınızı koparmak istemiyorsanız Skype gayet makul bir uygulama diyebiliriz. Yıllardır aktif olarak hizmet vermeye devam eden Skype, özellikle de pandemi döneminde büyük bir ilgi artışı yaşadı ve insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlandı. HD kalitede video toplantı gerçekleştirebileceğiniz Skype’da aynı zamanda sesli arama, canlı altyazı, ekran paylaşımı ve görüntüyü ya da sesi kaydetme özellikleri de bulunmaktadır. Skype’da maksimum görüntülü konuşma kişi sayısı 50 kullanıcı ile sınırlıdır.

3. Instagram

Instagram görüntülü sohbet yapma

Instagram’da görüntülü arama yapmak kullanıcılar tarafından henüz pek de bilinmese dahi oldukça kullanışlı bir servis yaratıldığını söylemek isteriz. Instagram’ın görüntülü sohbet özelliği yalnızca kişilerle sınırlı değil, grup sohbetleri için de toplu konferans konuşmaları desteği barındırıyor. Görüntülü konuşma sırasında arttırılmış gerçeklik filtreleri, ortak video izleme, fotoğraf görüntüleme imkanları da yine Instagram’da öne çıkıyor.

2. Google Hangouts

Google Hangouts görüntülü konuşma

Google Talk, Google+ Messanger ve Hangouts uygulamalarının birleşiminden meydana gelerek yaratılan Google Hangouts uygulaması şu anda hemen her işletim sistemi tarafından destekleniyor. Microsoft Windows, MacOS, Linux gibi bilgisayar yazılımcılarını destekleyen görüntülü sohbet programı aynı zamanda Android, iOS ve ChromeOS için de uyumlu olarak çalışıyor. Dolayısıyla istediğiniz arkadaşınızla rahatlıkla ve kesintisiz görüntülü sohbet gerçekleştirmeniz mümkün hale geliyor.

1. Microsoft Teams

Microsoft Teams Görüntülü Sohbet Uygulaması

Özellikle de şirketler tarafından sıklıkla tercih edilen Microsoft Teams uygulaması iş toplantıları, canlı konferanslar ve görüntülü arama yapmak için en iyi platformlardan bir tanesidir. Microsoft Teams sayesinde iş arkadaşlarınıza hızlı ve pratik bir biçimde dosya gönderebilir, işlerinizi aksamaya uğratmadan dosya transferi sağlayabilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir