Efrahim: Storytel Önümüzdeki Haftalarda Yayınlayacakları Sesli Kitapları Açıkladı!
Sosyal Medya

Storytel Önümüzdeki Haftalarda Yayınlayacakları Sesli Kitapları Açıkladı!

İçinde hemen hemen her türden kitap bulunan ve binlerce kitaplık bir arşive sahip olan Storytel, profesyonel seslendirmenler tarafından en ilgi çekici kitapları sesli bir şekilde karşımıza sunuyor. Daha önce Seslenen Kitap uygulaması ile bildiğimiz bu çalışma, daha sonra dünyaca ünlü sesli kitap uygulaması olan Storytel ile yollarını birleştirmiş ve ülkemize hatırı sayılır ölçüde sesli kitap kazandırmıştır.

Harry Potter serisinden Murat Menteş kitaplarına, Hakan Günday romanlarından İlber Ortaylı’ya, çocuk kitaplarından klasik eserlere pek çok kategoriyi içinde barındıran Storytel, sektördeki çok önemli bir boşluğu tamamladı. Ayrıca kitapları seslendiren isimler de çoğu zaman daha önce ekranlarda ya da başka mecralarda karşılaştığımız, mesleğinde oldukça başarılı isimler.

Çok Güzel Hareketler Bunlar programıyla hayatımıza giren Murat Eken, televizyonda ve tiyatroda büyük başarı kazanan Mert Fırat, usta oyuncu ve seslendirmen Tilbe Saran, İbrahim Selim, Ezel Akay, Gülse Birsel, Mazlum Kiper ve daha pek çok isim…

 Ayrıca sesli kitap projelerinin yanı sıra bir de podcast servisi sunan Storytel, bu alanda da oldukça önemli çalışmalar ortaya koydu. Can Kozanoğlu ile Mirgün Cabas’ın birlikte hazırlayıp usta edebiyatçıları konuk ettikleri İlk Sayfası, gazeteci ve yazar Nilay Örnek’in sunduğu ve alanında uzman isimleri ağırladığı Nasıl Olunur?, değerli oyuncu Beyti Engin’in hazırladığı Bence Oyunculuk ve yakında çıkacak olan İbrahim Selim’in yeni podcast serisi ile oldukça taktir gören çalışmalar ortaya koyuyorlar.

Storytel’e yakında eklenecek yeni sesli kitaplar açıklandı!

  1. Jo Nesbo’nun Doğan Kitap etiketiyle çıkan başarılı polisiye romanı yarın Umut Tabak’ın seslendirmesi ile Storytel’de olacak.
  2. Yayınlandığı ilk günden itibaren çok ses getiren ve büyük tartışmaların konusu olan Lady Chatterley’in Aşığı romanı, Başak Daşman’ın sesiyle karşımıza gelecek. Bu kitap yüzünden yeteneğini ziyan etmiş bir porno yazarı şeklinde nitelendirilmeye kurban gitmiş olan David Herbert Lawrence, ölümünün ardından aklanmış ve kitap büyük kitleler tarafından beğeniye ulaşmış.
  3. Gelecek ay yayınlanacak olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları kitabı, yani serinin son eseri, çok beğenilen usta tiyatrocu ve seslendirmen Tilbe Saran tarafından yine karşımıza çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir