Efrahim: Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 3 Korku Filmi
Yaşam/Hobi

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 3 Korku Filmi

Netflix dijital streaming platformu her ne kadar orijinal içeriklerinin birçoğunda beklenilen başarıyı karşılayamaması ile eleştirilse de platformda yayınlanan pek çok kaliteli iş de yerini koruyor. Bu yazımızda sizler için Netflix’te hali hazırda gösterimde olan 3 tane en iyi korku filmini sizler için bir araya getirdik. Korku sinemasından hoşlananlar, bu listeyi dikkatle incelemeli!

  • 1. The Similars – Benzerler (2015)
https://www.youtube.com/watch?v=yEg8kV2b7v4

The Similars, Isaac Ezban’ın yazıp yönettiği ve eleştirmenlerden oldukça olumlu tepkiler toplayan bir korku türü filmi. Meksika yapımı olan bu filmde 1968 yılında fırtınalı bir günde Mexico City yakınlarında yer alan şehirlerarası bir otobüs terminalinde, tabiri yerindeyse tam olarak Godot’yu bekler gibi bir otobüs beklemekte olan bir grup yolcunun başından geçen hikayeleri konu alıyor. Samuel Beckett’in Godot’yu Beklerken eserini çağrıştıran bu film aynı zamanda çizgi roman hayranlarının da rahatlıkla ilgisini çekebilecek cinsten bir yapım. Sürprizlerden hoşlanıyorsanız bu filmi muhakkak görmelisiniz!

  • 2. Split – Parçalanmış (2017)

1999 yılının efsane filmleri arasında gösterilen Altıncı His filminin yönetmeni M. Night Shyamalan’ın, Altıncı His’ten sonra beklenilen başarıyı bir türlü gösterememesi üzerine bir tepki gibi çıkardığı bu filmi, korku sevenler için tam özlenen cinsten bir yapım olmuş. Ayrıca filmde James McAvoy’un 23 farklı kişiliğe sahip bir adamı canlandırdığı performansı da başlı başına görülmeye değer türden.

  • 3. Gerald’s Game – Oyun (2017)

Korku edebiyatı ve korku sinemasında çok önemli bir yerde bulunan Stephen King, yine bir roman uyarlaması ile sinemalarda yerini almış. Ayrıca tek mekanda geçmesi ile de dikkat geçen bu yapım, evliliklerine renk katmak isteyen ve değişik fanteziler arayan bir çiftin şehirden uzak bir evde seks oyunlarına girişmesi ile başlıyor ve olaylar hiç beklenmeyecek yerlere varıyor. Filmdeki gerilim dozu bir nebze olsun azalmamakla birlikte seyirciye yapılan sürprizler de filmden sonra dahi etkisini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir