facebook-whale
Sosyal Medya,  Nedir ?

Facebook’un Yeni Mizahi Uygulaması Whale Nedir?

Tüm dünyada 2 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan Facebook, Whale adını verdikleri yepyeni bir mizahi mobil uygulama yayınladı. Whale, kullanıcıların eğlenceli fotoğraflar oluşturmasını sağlayan keyifli bir aplikasyon olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz haftalarda kurumsal kimliğini öne çıkarmak üzere pek çok değişiklik ve yenilik gerçekleştiren Facebook şirketi kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere yakın bir zaman önce Facebook kurumsal logosunda değişikliğe gitmiş, ardından da Facebook Pay isimli yeni dijital ödeme sistemini duyurmuştu. Tüm bunların akabinde Facebook, yepyeni bir eğlenceli uygulamayla sevenlerine merhaba dedi.

Whale – Meme Creator: Facebook’un yeni mizahi mobil uygulaması

Yeni mizahi mobil uygulama Whale – Meme Creator, kullanıcılarına komik fotoğraflar yaratabilecekleri eğlenceli bir deneyim sunuyor. Cep telefonunuzdaki fotoğraflar ya da uygulamanın kendi içerisinde yer alan stok görsellerini kullanarak; metin, efekt ve çıkartma ekleri sayesinde eğlenceli içerikler oluşturabiliyorsunuz. Diğer sosyal medya platformları ile entegreli olan Whale ile oluşturduğunuz fotoğrafları kolaylıkla Instagram, Facebook gibi ağlarda paylaşmanız mümkün oluyor.

Ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz bu uygulama şimdilik ne yazık ki yalnızca iOS kullanıcılarına hizmet ediyor. Ayrıca bir nevi test aşamasında olduğu için bir tek Kanada’da kullanılabiliyor. Ancak yakın bir süre içinde test aşamalarının tamamlanıp Android cihazlara da gelmesi ve tüm dünyada kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Kanada’da yer alan iOS kullanıcılarının Whale – Meme Creator uygulamasına yapacakları geri dönüşlere göre şekillenecek ve kullanımımıza sunulacak olan platform, hızlı ve pratik bir şekilde komik görseller elde etmemizi sağlayacak. Hatta ülkemizde pek meşhur olan ‘caps’ kültürünü bile tekrar yaygınlaştıracak gibi görünüyor. Yaratıcılığınızı ve mizahınızı kolay bir şekilde görsele aktarabileceğiniz Whale uygulamasının yakın bir zaman içinde her yerde kullanıma açılacağı tahmin ediliyor.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir