WhatsApp Mesajları
Sosyal Medya

WhatsApp Mesajları Artık Otomatik Olarak Silinecek!

Facebook şirketine bağlı olarak geliştirilmeye devam eden WhatsApp uygulaması, artık girilen mesajları kendi kendine imha etmeye başlayacak. WhatsApp’ın gizli kodları arasından sızdırılan bu özellik sayesinde artık kullanıcılar gerçekleştirecekleri mesajların ne zaman silineceğini manuel olarak belirleme hakkına sahip olabilecekler.

Mark Zuckerberg liderliğinde yayın hayatına devam eden WhatsApp platformu, şu anda halen daha tüm dünyanın en çok kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması olarak liderlik bayrağını elinde taşıyor. Açıklanan son resmi rakamlara göre WhatsApp’ın 2 milyar aktif kullanıcıya sahip olduğu biliniyor. Bununla birlikte platform hızla geliştirilmeye ve kullanıcılarına daha cazip birtakım özellikler sunmayı da ihmal etmiyor.

WhatsApp’tan sızdırılan yeni bilgilere göz attığımızda, alışık olduğumuz klasik WhatsApp mesajları düzeni, yakın bir zaman içinde tarihe karışacak gibi görünüyor. WhatsApp’ın gizli kodlarını deşifre etmesi ile ünlü olan WABetaInfo, ünlü mesajlaşma uygulamasının geçici mesaj özelliğini test ettiğini açığa çıkardı.

Efrahim: WhatsApp Mesajları Artık Otomatik Olarak Silinecek!

WhatsApp Mesajları Yakında Zaman Ayarlı Olacak

WhatsApp’ın kendi kendini yok eden mesajlaşma ayarı, ilk olarak geçtiğimiz yılın son çeyreğinde denenmeye başlamıştı. Bazı Beta kullanıcılarına sunulan bu özellik, yalnızca grup sohbetleri için geçerliydi. Ancak WhatsApp bu konuda oldukça iyi geri bildirim yanıtları almış olacak ki; çok beğenilen bu özelliği standart konuşmalar için de uygulamaya başladı.

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bu yenilikte WhatsApp mesajları için beş adet farklı zaman dilimlerinden oluşan imha seçeneği bulundu. Kullanıcılar kendi mesajlarının bir saat, bir gün, bir hafta, bir ay ve bir yıl olmak üzere beş ayrı opsiyonda otomatik olarak silinmesini seçebilecek. Yahut mesajlarının hiçbir zaman otomatik olarak silinmemesini isteyen kullanıcılar da bu özelliği kolay bir şekilde iptal edebilecekler.

Heyecan yaratacak bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları artık mesaj arşivlerini kalabalıklaştıran verileri kolaylıkla akıllı telefon ve tablet cihazlarından temizleyebilecek; ayriyeten bu yenilik sayesinde özel görüşmeler de oldukça kolay bir şekilde yapılabilir hale gelecektir.

WhatsApp mesajlarınızı üçüncü kişilerin okumaması için gayet hoş bir seçenek olan otomatik imha yeniliği, şu anda test aşamalarına devam etmekte. Ancak merakla beklenen özelliğin bu yıl içerisinde tüm kullanıcılara sunulabileceği tahmin ediliyor.

WhatsApp platformunun hem iOS hem de Android işletim sistemli cihazlar için gece modu temalarını aktif hale getirdiğini biliyor muydunuz?

https://fakirhane.com/whatsapp-ios-ve-android-icin-karanlik-mod-destegini-aktif-etti/2020/2785/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir