HBO Max Friends
Başlıklar,  Mizah

HBO Max Yapımı Friends Özel Bölümü Neden Ertelendi?

HBO Max platformu ile birlikte 16 yıl aradan sonra yeniden izleyicileri ile buluşmayı planlayan Friends dizisinin gösterim tarihi ertelendi. Özel bir bölüm ile hayran kitlesini sevindirmeyi amaçlayan yapım, Corona Virüsü sebebiyle Mayıs ayında yapacağı lansman gösterisini belirsiz bir tarihe attı.

İlk bölümünü 1994 yılında yayınlayan ve 2004 yılına kadar toplamda 10 sezon ve 236 bölüm ile seyirci karşısına çıkan sit-com dizisi Friends; kısa bir süre içerisinde büyük bir popülerlik elde etmiş ve halen daha üzerine çıkılamamış bir mizahi dil yaratmayı başarmıştı. Başta How I Met Your Mother olmak üzere çok sayıda komedi dizisine ilham veren Friends, uzun bir aranın ardından tek bölümlük bir gösteri ile tekrardan hayranlarının karşısına çıkmayı amaçlıyordu.

ABD’nin ünlü televizyon kanalı HBO’nun Mayıs 2020 tarihinde yayına açılacak olan HBO Max adlı yeni dijital streaming platformu için özel bir bölüm yapmayı amaçlayan Friends; başrol oyunucusu Jennifer Aniston’ın Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile müjdelenmişti. Aniston, dizinin efsane kadrosunu oluşturan Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer gibi oyuncuların Friends özel bölümünde eksiksiz olarak yer alacağını ifade etmişti.

https://www.instagram.com/p/B82FMKcBKHL

Ben Winston yönetmenliğinde çekilecek olan Friends özel bölümü, normal şartlar altında Mayıs ayında çıkacak ve HBO Max’in resmi açılışının en büyük sürprizlerinden bir tanesi olacaktı. Yayınlandığı yıllarda 50 milyondan fazla izlenmiş olan Friends, Corona Virüsü salgını sebebiyle yeni bölümünün ilk gösterim tarihini erteledi.

HBO Max, Friends Dizisinin Tüm Bölümlerinin Yayın Haklarını Satın Aldı

WarnerMedia’nın yeni dijital video ağı olarak karşımıza çıkacak olan HBO Max; bir aksilik çıkmadığı taktirde söz verdiği üzere Mayıs ayında açılacak. HBO Max’te yayınlanacak dizi ve filmlerin tam listesi şimdilik bilinmese de Friends dizisinin yayınlanmış 236 bölümünün tamamı; yani Friends dizisinin tüm bölümleri HBO Max uygulamasında yer alacak.

HBO Max platformu Türkiye’ye gelecek mi, henüz bir netlik kazanmış olmasa da bu sorunun cevabının olumlu olduğunu düşünmekteyiz. Büyük bir olasılıkla 2021 yılının başlarına kadar HBO Max, Türkiye pazarına da giriş yapmış olacaktır. Bu sayede efsane dizi Friends’i, nihayet ülkemizde de yasal yollardan izlemeye başlayabiliriz.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen Coronavirüs, dünyanın dört bir yanından dizi ve film setlerini; daha doğrusu bütün eğlence sektörünün bir süreliğine durmasını sağladı. Matrix 4, The Batman gibi dünyaca ünlü merakla beklenen filmlerin setleri durdurulurken; ülkemizde de Çukur, Savaşçı ve Hekimoğlu gibi dizilerin ve TRT 1 yapımlarının çekimlerine COVID-19 salgını yüzünden ara verildiği öğrenildi.

Hızlı ve Öfkeli filminden de hatırladığımız başarılı aktör Idris Elba’nın Coronavirüs enfeksiyonuna yakalandığını biliyor muydunuz?

https://fakirhane.com/unlu-oyuncu-idris-elba-corona-virusune-yakalandi/2020/3104/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir