Efrahim: Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Büyük Ödülü Kazanan Arda Ayten: “Meğer Ne Çok Akrabam Varmış!”
Başlıklar

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Büyük Ödülü Kazanan Arda Ayten: “Meğer Ne Çok Akrabam Varmış!”

Geçtiğimiz hafta Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında büyük ödülü gören ve verdiği doğru cevap ile 1 milyon TL değerindeki büyük ödüle ulaşan Arda Ayten, geçtiğimiz günlerde Sabah gazetesine verdiği bir röportajda hiç tanımadığı akrabalarının büyük ödülü kazanmasının ardından ‘mantar’ gibi ortaya çıktığını dile getirdi.

Yarışmada 1 milyon TL değerindeki soruyu doğru cevapladı!

“On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamında bu kelimelerden hangisi diğerinden daha az geçer?” sorusuna Vatan, Kan, Toprak ve Yurt şıklarından Toprak yanıtı veren Arda Ayten, bu doğru cevabı ile beraber Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunu üstlendiği Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk ödüle ulaştı.

Başarılı bir yarışmanın ardından büyük ödülü kazanan Arda Ayten, Sabah gazetesine verdiği bir demeçte final sorusu ile ilgili şu sözleri dile getirdi:

“Bu ülkenin hangi şartlarda kurulduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bunu en iyi anlatan da İstiklal Marşımızdır. Milli Marşımızı hepimizin ezbere okuyabilmesi gerekir diye düşünüyorum. Hele bu kişi bir üniversite öğrencisi ise. Ben de bunu yaptım. İstiklal Marşımız sadece duvarlarda çerçevelere asılmış değil yüreklerimize kazınmış olması gerekir. Aslında bu soruya anında cevap vermem gerekirdi, tek üzüntüm bu…”

“Meğer ne çok akrabam varmış!”

Yarışmada 1 milyon TL değerindeki final sorusunu bilmesinin ardından daha önce hiç tanımadığı akrabalarının bir anda ‘mantar’ gibi ortaya çıktığını dile getiren Arda Ayten, bu konu üzerine Sabah gazetesine verdiği demeçte “Tanımadığım meğer ne çok akrabam ve arkadaşım varmış. Milyoner olduktan sonra hepsi beni hatırladı. Ama ben onların hiçbirini hatırlamadım. Milyoner olduğumu öğrenince mantar gibi bir gecede ortaya çıktılar,” açıklamasında bulundu.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci olan 19 yaşındaki Arda Ayten, yarışma esnasında Kenan İmirzalıoğlu’ya senede 150 kitap okuduğunu, parasının ancak buna müsaade ettiğini dile getirmişti. Oldukça önemli bir başarı ile programı tamamlayan Arda Ayten, büyük ödül ile beraber kazancını daha fazla okumak için harcayacağını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir