James Bond Filmi
Başlıklar,  Sanat

Yeni James Bond Filminin Vizyon Tarihi Corona Virüsü Yüzünden Ertelendi

Son James Bond filmi No Time to Die’un 3 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen vizyon tarihi Coronavirus salgını sebebi ile ertelendi. No Time to Die filminin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama, alınan bu kararın gişe hasılatı kaygısı sebebiyle ortaya çıktığını ifade ediyor.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünya için bir korku unsuru haline gelen Corona Virüsü, son açıklanan resmi rakamlara göre 3 binin üzerinde ölüme sebep oldu. Bununla beraber dünyada COVID-19 virüsü bulaşmış yüz bine yakın insanın olduğu söz konusu edilmekte.

Corona Virüsü

Dolayısıyla tüm insanların sağlığını tehdit altına alan Coronavirüs sebebiyle pek çok sosyal ve kültürel aktivitenin de iptal olduğu biliniyor. Ünlü teknoloji şirketlerinin düzenlediği Facebook F8 Konferansı, Mobil Dünya Kongresi MWC 2020, oyun fuarı GDC 2020 ve son olarak Google I/O yazılım geliştirme toplantısının salgın kaygıları nedeniyle yapılmayacağı açıklanmıştı.

Heyecanla beklenen son James Bond filmi No Time to Die, yani Ölmek İçin Zaman Yok adlı yapım da yine Coronavirus sebebi ile vizyon tarihini erteleme kararı aldı. 3 Nisan 2020 tarihinde vizyona girmesi beklenen sinema filmi, gişe kaygısı yüzünden yılın son çeyreğinde sinemalara gelecek.

No Time to Die, Kasım Ayında Vizyona Girecek

Global olarak önümüzdeki haftalarda ekranlara gelmesi beklenen yapımın MGM ve Universal stüdyoları tarafından yapılan resmi bilgilere göre Kasım ayına ertelendiği öğrenildi. İlk gösterimini İngiltere’de yapacak olan film, 12 Kasım 2020 tarihinde izleyicilere sunulacak. Beraberinde ABD salonlarına ulaşacak filmin 25 Kasım 2020’de gösterileceği açıklandı.

Amerika Birleşik Devletleri gösteriminden sonra ise filmin uluslararası vizyon tarihlerinin açıklanacağı biliniyor. Yani herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadığımız taktirde, en geç Aralık ayında filme ülkemiz sinemalarında ulaşabileceğimizi tahmin ediyoruz.

Daniel Craig’in Oynadığı Son 007 James Bond Filmi

Ölmek İçin Zaman Yok filmi ile beşinci kez James Bond karakterine hayat verecek olan Daniel Craig, bu seride son defa yer alacak. Yani usta oyuncunun, artık kült haline gelmiş bu sinema filmi serüveni ile bu filmle beraber vedalaşacağı kesin diyebiliriz.

Daniel Craig’den sonra bu karakteri kimin canlandıracağı şimdilik bilinmiyor. Fakat ortaya atılan kimi iddialar, bir sonraki James Bond’u bir kadın oyuncunun oynayacağını ifade ediyor. Böyle bir durum kulağa enteresan gelse de asla mümkün olmayacağını söyleyemeyiz. Hatta gayet sıra dışı ve keyifli de olabilir.

Bu iddialar üzerine gözler Game of Thrones’un başarılı ve güzel yıldızı Emilia Clarke’a yönelmişti. Daenerys Targaryen karakteri ile izleyenlerde hayranlık uyandıran aktris, böyle bir rolde muhakkak oynamak istediğini ifade etmişti.

Emilia Clarke

Ancak elbette şimdilik bu sadece bir iddia. 1962 yılından beri hayatta olan efsane seride James Bond karakterini daha önce Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve son olarak Daniel Craig canlandırdı. Bir sonraki James Bond’un kim olacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir