Ezhel Kazıdım Tırnaklarla
Başlıklar

Ezhel, İlk Söyleşi Kitabı ‘Kazıdım Tırnaklarla’ ile Raflarda

Ünlü Rap müzik sanatçısı Ezhel, başarılı gazeteci Barış Akpolat ile yaptığı söyleşi kitabı Kazıdım Tırnaklarla ile tüm kitapçılarda yerini aldı. Barış Akpolat’ın sorularına cevap veren sanatçı müzik kariyerinden hayata karşı bakış açısına pek çok konuda fikrini dile getirdi.

Ömer Sercan İpekçioğlu ya da bilinen sahne adı ile Ezhel, günümüz Rap müziğinin en büyük müzik sanatçıları arasında kabul ediliyor. 2000’li yılların sonundan beridir sahne almaya başlayan genç sanatçı, ilk olarak Ais Ezhel ismi ile müziğini icra etmeye başlamıştı. Ancak geçtiğimiz yıllarda isminden ‘Ais’ kelimesini attı ve Ezhel olarak yepyeni bir başlangıç yapmaya karar verdi.

2017 yılında yayınlanan Müptezhel albümü ile çok büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başaran Ezhel, ilk stüdyo albümünü gerçekleştirmiş oldu. Fakat albümün içerisinde yer alan şarkıların da belli bir popülerliğe sahip olması ile sanatçının başına birçok sıkıntı açıldı. 2018 yılında hakim karşısına çıkan Ezhel, yaptığı şarkılarda gençleri uyuşturucuya özendirmek suçu ile hapse girdi.

Olumlu ve olumsuz bu gibi durumların etkisi ile tüm Türkiye’nin dikkatini çekmeyi başaran Ezhel; başından geçen bu olayları ve çok daha fazlasını gazeteci, DJ Barış Akpolat’a anlattı.

Ezhel Hayat Hikayesini ‘Kazıdım Tırnaklarla’ Kitabıyla Sevenlerine Açtı

Efrahim: Ezhel, İlk Söyleşi Kitabı 'Kazıdım Tırnaklarla' ile Raflarda

Kapağında ‘Ezhel ile 200 saat’ cümlesi ile dikkat çeken Kazıdım Tırnaklarla, Barış Akpolat’ın Ankara’ya, Ezhel’in evine davet edilmesi ve beraberinde konuştukları konuları içeriyor. Elbette ki bu uzunca konuşmayı birkaç cümleye sığdırmak zor. Fakat bu kitabın yetenekli sanatçının yalnızca müzik kariyerine değil; çocukluk yıllarına, Gençlerbirliği taraftarlığına ve hayata dair görüşlerine kadar pek çok konuya tüm ayrıntısı ile dokunduğunu söyleyebiliriz.

Destek Yayınları’nın alt grubu olarak öne çıkan Karakarga Yayınları etiketi ile raflara ulaşan Kazıdım Tırnaklarla, 180 sayfalık doyurucu bir içerik sunuyor. Ayrıca eser, sadece Ezhel’i sevenlere değil sevmeyenlere de ve hatta önyargısı olanlara dahi hitap ediyor.

Müzik tutkunlarının oldukça beğenebileceğini düşündüğümüz söyleşi kitabı Kazıdım Tırnaklarla, 22 TL gibi bir etiket fiyatı ile tüm kitapevlerinde satışa sunulmuş bulunuyor. İlk baskısı tükenmeden satın almanızı öneririz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir