Efrahim: Samsung’un Ekonomik Note10 Alternatifi Geliyor: Galaxy Note10 Lite!
Başlıklar

Samsung’un Ekonomik Note10 Alternatifi Geliyor: Galaxy Note10 Lite!

Samsung’un şimdiye kadar geliştirdiği belki de en iyi akıllı telefon modeli olan Galaxy Note serisinin son ürünü Note10, başta Apple’ın ürünleri olmak üzere pek çok rakibine gözdağı vermeyi başarmıştı. Bu yeni model olan Note10 ile alakalı olarak çok önceden duyduğumuz bir söylenti vardı. Samsung en popüler cep telefonu serisi olan Note serisinde, tıpkı iPhone’nun SE serileri gibi, modelin ekonomik bir alternatifini oluşturmak istiyordu. Ve bu söylentiler şimdilerde giderek artmaya başladı, oldukça güvenilir kaynaklardan gelen haberlere göre Samsung Galaxy Note10’un daha düşük bütçeli versiyonu yakın bir zamanda karşımıza çıkacak.

Samsung yakın bir zaman evvel Galaxy Note10 ve Galaxy Note10 Plus modellerini piyasaya sürmüş ve bu iki model ile de oldukça başarılı yorumlar almıştı. Bu iki modelin ardından güvenilir bir kaynağın haberine göre Samsung firması Galaxy Note10 Lite ismini tescilledi ve yakın tarihlerde piyasaya sunacak.

Modelin özellikleri ile ilgili olarak herhangi bir tahminde bulunamasak da S Pen gibi Galaxy Note serisinin vazgeçilmez unsurlarının bu cihazda da yer alacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca serinin düşük bütçeli bir alternatifi olması ile beraber Galaxy Note10’a göre daha düşük kamera özellikleri, daha küçük bir ekran ve daha küçük bir batarya gibi azaltılmış özellikler ile önümüze çıkmasını bekliyoruz.

iPhone da geçtiğimiz yıllarda SE modelini piyasa sunmuş ve görünüm itibariyle 5S, özellikleri itibariyle 6S bir cihazı harmanlayan başarılı bir çalışma ortaya koymuştu. Yakın zamanlarda aldığımız haberlere göre SE yani Special Edition modelinin ikincisi için kolları sıvamışlar, daha düşük bütçelere yönelik bir iPhone modeli yaratmaya başlamışlar.

Büyük olasılıkla iPhone’un bu başarılı fikrinden etkilenerek ekonomik model arayışına giren Samsung firmasından şimdilik bildiklerimiz ve çıkarımlarımız bu yönde. Önümüzdeki haftalarda konu ile alakalı daha fazla bilgi geldikçe buradan paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir