Idris Elba
Başlıklar

Ünlü Oyuncu Idris Elba, Corona Virüsüne Yakalandı!

Hızlı ve Öfkeli filminden de hatırladığımız başarılı oyuncu Idris Elba, sosyal medya üzerinden Corona Virüsü salgınına yakalandığını takipçileri ile paylaştı. Yapımcı ve müzisyen kimlikleri ile de bildiğimiz yetenekli ismin salgına yakalandığını öğrenen takipçileri, Idris Elba’ya geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Şu anda dünya üzerinde 150 binin üzerinde Corona Virüsü vakası son durum bilgisi olarak kayıtlara geçmiş durumda. Bunun yanı sıra 6 binin üzerinde ölüm ile sonuçlanan Coronavirus vakasının olduğu da biliniyor. Hastalığın hızla yayıldığı birçok ülke salgının önüne geçmek adına sokağa çıkma yasağı ilan etmişken, diğer ülkeler ise etkin ve kalıcı tedbirler almanın yollarını arıyorlar.

Yakın bir zaman önce ünlü oyuncu Tom Hanks ve kendisi gibi oyuncu olan eşi Rita Wilson’ın COVID-19 enfeksiyonuna yakalandığını öğrenmiştik. Avusturalya’da gerçekleştirilen bir film çekimi sırasında hastalığa yakalanan çift; daha sonra pek çok sinema filminin çekimlerine ara vermesine ve bununla beraber büyük bir korkuya neden oldu.

Efrahim: Ünlü Oyuncu Idris Elba, Corona Virüsüne Yakalandı!

Hollywood camiasından gelen son haberin adresi ise Idris Elba oldu. The Wire dizisinde Russell, Luther dizisinde John Luther karakterlerine hayat veren; sinema kariyerine ise Thor, Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw, Cats, Kara Kule gibi yapımlar sığdıran tecrübe sahibi oyuncu Elba, üzücü durumu resmi Twitter hesabı üzerinden hayranlarına bildirdi.

Idris Elba, Coronavirüs Enfeksiyonu Kaptığını Video ile Paylaştı

Sabah saatlerinde COVID-19 testi yaptırdığını dile getiren aktör, testin pozitif çıktığını söyledi: “Kendimi iyi hissediyorum, şu ana kadar hiçbir semptomum yok, virüse maruz kaldığımı öğrendiğimden beridir izole oldum. Size hastalığım ile alakalı güncel haberleri paylaşmaya devam edeceğim.

Idris Elba, takipçilerini derinden sarsan bu videoda hastalığının nasıl ortaya çıktığından başlayarak Coronavirüs karşısında insanların ne gibi önlemler alabileceğine dek çok sayıda bilgi aktardı. Elba’nın videoda bahsettiği cümleler şu şekildeydi:

Herhangi bir semptomum yoktu. Test yaptırmak istedim, çünkü durumu pozitif çıkan bir insan ile temasta bulunduğumu fark ettim. Geçen Cuma yaptırdığım testin sonuçları pozitif çıktı. Bu sebeple kendimi karantinaya aldım.

Gerçekten sosyal mesafeleri göz ardı etmemek gerekiyor. Ellerini yıkamayı sakın unutma. Bunun ötesinde, dışarıda semptom göstermeyen ve hastalığını kolayca yayabilen pek çok insan var. Dolayısıyla şimdi ellerinizi yıkamak ve mesafenizi korumak konusunda gerçekten uyanık olma zamanıdır.

Şeffaflık muhtemelen şu an için en önemli şeydir. Kendinizi hasta hissediyorsanız ya da test edilmeniz gerekiyorsa, bu konuda bir şeyler yapın! Tamam mı? Bu gerçekten oldukça önemli…

Idris Elba

Idris Elba’nın bu çağrısı üzerine sanatçının tüm hayranları Elba’ya destek ve geçmiş olsun mesajlarını ileterek hastalık süresi boyunca motivasyon sağlamak istediler. Umuyoruz ki Corona Virüsü için gerekli önlemler sağlanır ve hastalığın tamamıyla önlenmesi adına etkin adımlar atılır.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir