Tuhaf Dergisi
Yaşam/Hobi

Tuhaf Dergisi, Coronavirüs İçin #EvdeKal Özel Sayısı Hazırladı

Aylık kültür – edebiyat ihtiyacımızı karşılamak amacıyla karşımıza çıkan Tuhaf dergisi, Corona Virüsü için #EvdeKal çağrısında bulundu. Her ayın ilk günleri marketlerde ve kitapevlerinde raflara eklenen dergi ilk defa dijital bir ek yayınladı.

Başarılı gazeteci Nurhak Kaya ve Ahmet Mümtaz Taylan öncülüğünde ilk defa 2017 yılında raflara ulaşan Tuhaf Dergisi; yenilikçi bakış açısı ile edebiyatseverlerin karşısına çıkmaya istikrarını bozmadan devam ediyor. İçeriğinde güncel konulara ve olaylara da yer vermeyi ihmal etmeyen Tuhaf Dergisi, COVID-19 için de farkındalık yaratmayı ihmal etmedi.

Corona Virüsü için mücadele kapsamında sosyal mesafenin oldukça önemli bir adım olduğunu vurgulayan Tuhaf Dergisi; zorunlu olmadıkça insanların evden çıkmaması kararını desteklemek adına internet üzerinden oldukça keyifli 11 sayfalık bir özel sayı yayımladı.

Tuhaf Dergisi, Koronavirüs Tehlikesine Karşı Evde Kalanlar İçin Özel Bir Sayı Paylaştı

Mart 2020 sayısında Metin Akpınar kapağı ve dosyası ile raflarda yerini alan Tuhaf Dergisi, yurt dışından ülkemize sıçrayan Corona Virüsü enfeksiyonuna karşı özel bir ek oluşturdu. İnternet üzerinden PDF dosyası halinde edebiyat okurlarına sunulan bu sayı, daha önce hiç yayımlanmamış köşeleri takipçileri ile paylaştı.

Metin Akpınar Tuhaf Dergi

Derginin özel sayısının girişinde Koronavirüs riskine karşı muhakkak uygulamamız gereken 14 kurala yer verildi. Karantina uygulaması kapsamında evde daha kaliteli vakit geçirmemiz için ise altı sanatçının tavsiye ettiği müzik albümleri, kitaplar ve filmler paylaşıldı. Bu köşede Yüce Zerey, Barış Özcan, Kalben, Barış Pirhasan, Nando Salva ve Büşra Sanay’ın önerilerine başvuruldu.

Barış Özcan Tuhaf Dergi

İki adet sohbet köşesi içeren #EvdeKal özel sayısı içerisinde Nurhak Kaya’nın Vedat Milor aylar öncesinde yaptığı söyleşinin dergide yayımlanmayan kısımları okurlar ile buluştu. Derginin ilk sayısından itibaren Tayin & Pekmez başlığı altında ufuk açıcı muhabbetler gerçekleştiren Hakan Günday ile Ahmet Mümtaz Taylan; bu sayı için Can Sıkıntısı üzerine bir diyalog hazırladı.

Hakan Günday Tuhaf Dergisi

Usta sanatçı Zülfü Livaneli, Shakespeare, Yunus Emre, Dosyoyevski, Cervantes gibi yazarların insanlık üzerine ne gibi anlamlar ifade ettiğini sorgularken; başarılı tarihçi İlbey Ortaylı, 21. Yüzyıl’ın gençlerine tavsiyelerde bulundu. Ayrıca Kalben ve Tarık Tufan’ın birer adet öykülerine de yer verildi. Bu hikayelerde Günseli Sepici, Burak Dak ve Çağrı Odabaşı’nın illüstrasyonları kullanıldı.

Oldukça doyurucu bir içeriğe sahip olan #EvdeKal özel sayısını şu bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz: Tuhaf Dergi #EvdeKal Özel Sayısı

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir