Koronavirüs
Sosyal Medya,  Başlıklar,  Nedir ?

Google ve Facebook, Koronavirüs Hakkında Ne Önlemler Alacak?

Washington Post gazetesinin iddiasına göre ABD hükümeti, Facebook, Google ve diğer teknoloji şirketleri ile birlikte Koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele etmek için akıllı telefon konum verilerini kullanma olasılığı hakkında görüşmelerde bulundu.

Bu haberle ilgili olarak, ABD hükümeti insanların güvenli bir sosyal mesafe tutup tutmadıklarını izlemek için akıllı telefonlardan coğrafi konum verilerini kullanmak istiyor diyebiliriz. Örneğin, büyük çaplı toplantılar yapmaya çalışan insanları cezalandırmak için böyle bir çalışma olabilir.

Dünyanın neredeyse her yerine bulaşan COVID-19 salgını için hükümetler belli başlı çalışmalar yürütmeye başladı. Toplu alanlardan uzak durmayı amaçlayıp Corona Virüsünü en aza indirgemeyi ve daha fazla vakaya ulaşmayı engellemek için birden çok uyarı yapılıyor. Asya, Avrupa ve Amerika kıtasındaki birçok ülkenin temel amacı bu. Sosyal mesafeye özen gösterilmesi gerektiği sürekli olarak vurgulanıyor.

Yükseköğretim Kurulu

Teknoloji Şirketleri, Koronavirüs Kapsamında Kullanıcılarının Konumlarını Takip Edecek

Washington Post ünlü adlı gazete, Google ve Facebook gibi teknoloji şirketleri akıllı telefon kullanıcılarının konum verilerine ulaşacağını ve kalabalık ortamlarda olup olmayacağını görebileceklerini iddia etti.

Dev sosyal medya şirketi Facebook, ABD hükümeti ile Coronavirüs kriziyle mücadele etmek için akıllı telefonlardan konum bilgilerinin kullanılmasıyla ilgili görüşmelerde bulunduğunu onaylamadı veya reddetmedi. Bununla ilgili olarak, henüz net bir şey yok. Google’ın da ABD hükümeti ile görüşmeler konusunda bir onayı yok, ancak COVID-19 salgınıyla mücadele için kullanılabilecek verileri izlemek için yollar aradıklarını söyledi.

Koronavirüs

Beyaz Saray’da, Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi‘nden bir yetkili; hükümetin COVID-19 enfeksiyonunu kontrol altına alma çabaları için temel öngörüler toplamanın yollarını aradığını söylüyor. Yetkili, bu görüşlerin halk sağlığı görevlilerine, araştırmacılara ve bilim insanlarına, COVID-19’un yayılması ve hastalığın bulaşması konusundaki anlayışlarını geliştirmelerine yardımcı olabileceğini de belirtti.

Teknoloji yöneticileri, girişimciler ve yatırımcılar tarafından yaratılan bir görev gücü; Pazar günü düzenlenen özel bir toplantıda Beyaz Saray’a hastalık haritalaması ve djiital sağlık hizmetleri hakkında bir dizi fikir sundu. Bu tartışmalara Apple ve Google dahil olmak üzere teknoloji devlerinden temsilciler; New York merkezli Hangar ve tanınmış Silikon Vadisi girişimcisi Ron Conway liderliğindeki yatırımcılar ve Harvard Üniversitesi’nden halk sağlığı liderleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir