FakirYazar: Facebook'ta Yüz Tanıma Hakkında Güncelleme
Sosyal Medya

Facebook’ta Yüz Tanıma Hakkında Güncelleme

Facebook, her zaman sizi fotoğraflarda tanımak için yüz tanıma teknolojisini kullanıp kullanmama konusunda size kontrol vermiştir. Bu ayar daha önce etiket önerileri olarak adlandırılmıştı çünkü Facebook, fotoğraflarda arkadaşlarınızın etiketlerini otomatik olarak önermek için yalnızca yüz tanıma teknolojisini kullanıyordu. In Aralık 2017 , biz yüz tanıma denilen bazı insanlar için yeni bir ayarla. Yüz tanıma ayarımız, yalnızca etiket önermek için Facebook’un fotoğraflarınızda yüz tanıma teknolojisini kullanıp kullanmadığını yönetmenize izin vermez; Facebook’ta kimliğinizi korumanıza yardımcı olmak gibi yüz tanımanın daha geniş bir kullanımı için kolay açma / kapama düğmesi sunar.

Bugünden itibaren, Facebook’a yeni katılan veya daha önce etiket önerileri ayarına sahip olan insanlar yüz tanıma ayarına sahip olacak ve nasıl çalıştığı hakkında bilgi alacaktır. Yalnızca arkadaşlarınızın sizi yüz tanıma özelliğini kullanarak fotoğraflarda veya videolarda etiketlemesini önerip öneremeyeceğimizi denetleyebilecek etiket önerileri ayarı artık kullanılamayacak.

İnsanlara Haber Vermek

Etiket önerileri ayarına sahip olan kullanıcılar bugün Haber Bültenlerinde bir bildirim görmeye başlayacak. Duyuru, yüz tanıma yöntemini nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için yeni özellikler ve seçenekler hakkında bilgilerle birlikte onu açmak veya kapatmak için bir düğme içerecektir. Şu anda yüz tanıma ayarınız yoksa ve hiçbir şey yapmazsanız, sizi tanımak veya etiket önermek için yüz tanıma özelliğini kullanmayacağız. Ek olarak, etiketlenmemiş olsanız bile, fotoğraflarda göründüğünüzde, yazıyı gizlilik ayarlarına göre görme izniniz olduğu sürece sizi tanıtan Fotoğraf İnceleme gibi özellikler etkinleştirilmez. İnsanlar hala arkadaşları manuel olarak etiketleyebilecekler ancak yüz tanıma özelliği açık değilse etiketlemenizi önermiyoruz. Zaten yüz tanıma ayarınız varsa, bildirim almayacaksınız.

Peki ya facebook whatsapp verilerini sattığı haberinin yayılması sonucu yüz tanıma sistemi sizce ne kadar güvenilir olabilir ?

18 Yıllık internet ve bilgisayar deneyimim ile fakirhane'yi oluşturdum ve umarım bu heyecanlı internet web ortamını güzel yerlere getirebilirim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir