Efrahim: Yanlışlıkla Bir Fenomen Yaratan Adam: Jay Cartner
Mizah

Yanlışlıkla Bir Fenomen Yaratan Adam: Jay Cartner

Dijital dünyanın ve sosyal medya platformlarının neye viral olacağını asla tahmin edemeyiz… Bunun tipik örneklerinden bir tanesi de Jay’in başına geliyor.

Jay Cartner, 25 yıldır resim yapıyor. Hiç kimsenin onun ciddi işleriyle, yoğun emek verdiği çalışmalarıyla ilgilenmediğini; köpeğini çizdiği küçük aptalca karalamalarla müthiş bir şöhret yakaladığını dile getiriyor.

Jay: “Adı Stanley, 8 yaşında. Benim ilk köpeğim, onu 6 yıl önce evlat edindim. O kadar harika ki! Kurabiyeleri sever ve her türlü egzersizden nefret eder. En acayip hareketleri yapıyor ve arka bahçeye girer girmez poz verip onu çizmemi bekliyor. Bu inanılmaz bir şey!”

Efrahim: Yanlışlıkla Bir Fenomen Yaratan Adam: Jay Cartner

“Şimdiye kadar tanıştığı herkesi çok sevdi ve her yönüyle dikkati üzerine toplamaktan büyük keyif alıyor.”

Efrahim: Yanlışlıkla Bir Fenomen Yaratan Adam: Jay Cartner

“Bu resimleri çizerken öncelikli amacım kendimi güldürmekti. Bunu başardım! Daha sonra başkalarını da gülümsetmesi ihtimaline karşı bu eskizleri Facebook’ta paylaştım. Bu kadar popüler olacağını tahmin etmemiştim.”

Jay o zamandan bu yana Facebook ve İnstagram sayfaları üzerinden yaptığı eskiz çalışmalarını sergilemeye devam ediyor. Köpeği Stanley’in en “aptalca” fotoğraflarını hızlıca karalayıp paylaşıyor.

Efrahim: Yanlışlıkla Bir Fenomen Yaratan Adam: Jay Cartner

“Çok sayıda özel iş teklifi, dijital çizim çalışmaları, kişiye özel karalamalar ve tuval resmi talepleri alıyorum! Ayrıca önümüzdeki birkaç hafta içinde Stanley’in tişörtlerini ve çantalarını hazırlayıp satmayı planlıyorum.”

Aynı zamanda bir bilgilendirme yapmakta fayda var! Jay, fırsat buldukça kendisine fotoğrafı gönderilen başka evcil hayvanları da çiziyor. Eğer sizin de bir evcil hayvanınız varsa, şansınızı denemenizde fayda var!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir