FakirYazar: Youtube Kararını Verdi O Videoları Barındırmaya Devam Edecek
Sosyal Medya

Youtube Kararını Verdi O Videoları Barındırmaya Devam Edecek

YouTube , kullanıcılarından birini bir dizi eşcinsel hakarete maruz bırakan videolarla nasıl başa çıkacağı konusundaki eleştirinin ortasında taciz politikasını netleştirmeye çalıştı .

Şirket, iki kullanıcısı arasındaki isyanla başa çıkma girişiminde politikasında değişiklikler yapacağını açıkladı.

Son tartışmalar, YouTube’un yaratıcılarından biri olan Carlos Maza’dan sonra alevlendi. Steven Crowder adlı başka bir kullanıcının videolarına saldırırken defalarca saldırgan eşcinsel dili kullandığı gerçeğine dikkat çekti .

YouTube başlangıçta konuyu incelemiş olduğunu ve hiçbir şey yapmamaya karar verdiğini, bunun nedenini açıkladığı bir Twitter mesajı gönderdiğini söyledi.

Şimdi, derhal herhangi bir şekilde değiştirmeden bu politikaları değiştirmeye bakacağını söylüyor.

“İlerlemek üzere, onları taciz etmek için kendi taciz politikalarımıza daha yakından bakacağız.”

Şirket, Bay Crowder’ın videolarında para kazanmayı askıya aldığını söyledi. Ancak, kanalının “Sosyalizm Faglar içindir” yazan Tişörtler satan bir mağazaya bağlanması gerçeği de dahil olmak üzere bir dizi meseleyi ele alırsa, yine şirketten para almasını sağlayacaktır.

YouTube, kullanıcıların rahatsız edici videoları bırakma kararına kızdıklarını kabul etti. Ancak, bu videoların bazen “değerli konuşmaları” gösterebileceği için karar verdiğini söyledi.

Bir blog yazısında, “Herkes yaptığımız aramalara katılmayacak – bazıları yeteri kadar yapmadığımızı söyleyecek; diğerleri çok ileri gittiğimizi söyleyecek” dedi. “Bazen, siteye saldırgan bir video bırakma kararı, platformlarını ve izleyicilerini zorba, küçük düşürmek, marjinalleştirmek veya başkalarını yoksaymak için kullanan insanları savunmak gibi gözüküyor.YouTube’un açıklaması, şirket veya sözcü yerine şirket içindeki bir kişiye atfedilen ilk konudur. Blog yazısı, şirketin iletişim başkanı Chris Dale’e atfedildi.

18 Yıllık internet ve bilgisayar deneyimim ile fakirhane'yi oluşturdum ve umarım bu heyecanlı internet web ortamını güzel yerlere getirebilirim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir