Pinterest Lens
Sosyal Medya

Pinterest, ‘Lens’ Adlı Sanal Makyaj Özelliğini Aktif Etti!

Pano sistemiyle çalışan görsel paylaşım platformu Pinterest, Lens isimli yeni sanal makyaj özelliğini kullanıma açtı. Bugün itibariyle aktif olarak kullanılabilen yeni özellik, pek çok markanın çeşitli makyaj ürünlerini sanal olarak test etme imkanı sunuyor.

Ruj alışverişine Arttırılmış Gerçeklik (AR) deneyimi sunan yeni Lens eklentisi, bugün itibariyle Android ve iOS platformları için piyasaya sürüldü. Şimdilik uygulamanın içerisinde bareMinerals, Estée Lauder, Neutrogena, Sephora, L’Oreal, NYX Professional Makeup, Urban Decay ve YSL Beauté gibi markalar yer alıyor ancak açıklanan ilk bilgilere göre bu markalar kısa bir süre içerisinde daha geniş bir yelpazeye sahip olacak. Böylelikle Pinterest, ruj seçimleri ve renk tonu bulma konularında kadınların işlerini epeyce kolay bir hale getirmeyi amaçlıyor.

Efrahim: Pinterest, ‘Lens’ Adlı Sanal Makyaj Özelliğini Aktif Etti!

AR Deneyimi Sunan Yeni Pinterest Özelliği Nasıl Kullanılır, Lens Ne İşe Yarar?

Öncelikle Lens özelliğini kullanabilmek için Pinterest uygulamasının işletim sisteminize uygun en güncel versiyonunu indirmeniz gerekmektedir. Böylelikle Lens sayfasına erişebilir ve uygulamanın içinde yer alan Try On butonuna basarak oyuna başlayabilirsiniz.

Try On butonuna tıkladıktan sonra ön kameranız aktif hale gelecek ve uygulamada var olan markaların makyaj ürünlerini anlık olarak yüzünüze uygulanmış bir efekt sayesinde test edebileceksiniz.

Lens özelliğine erişmenin bir diğer pratik yolu ise istediğiniz spesifik bir ürünün ismini Pinterest aramasına girmek olacaktır. Örneğin arama sayfasına “erik ruj”, “parlak dudaklar” ya da “siyah dudaklar” gibi anahtar kelimeler eklerseniz, önünüze çıkan ürünleri yine kolay bir şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Bu sayede hoşunuza giden marka ve ürünlere kolayca erişerek istediğiniz makyaj malzemesini tek tuşla satın almanız mümkün duruma gelecektir.

Efrahim: Pinterest, ‘Lens’ Adlı Sanal Makyaj Özelliğini Aktif Etti!

Pinterest Lens Özelliği Ne Kadar Gerçekçi Bir Efekte Sahip?

Pinterest’in yeni özelliği Lens, henüz bugün aktif hale gelmesi ile birtakım problemler içerebilir. Yahut bazı özellikleri önümüzdeki zamanlarda geliştirilebilir. Ancak bir noktada büyük iddiaları var ki; Lens, yüzünüzü güzelleştirmek ve aydınlatmak gibi yanıltıcı efektler içermiyor. Yalnızca seçtiğiniz makyaj ürününün yüzünüzde gerçekten nasıl duracağını sizlere yansıtıyor. Ayrıca Pinterest, ilk kurulduğu günden itibaren makyaj ve kişisel güzellik kategorilerinde kadınların her zaman ilgisini çekmeyi başarmış bir sosyal medya ağı olarak dikkat çekiyor. Sadece ABD’de her ay 50 milyondan fazla insan, Pinterest uygulamasında güzellik konuları ile alakalı aramalar gerçekleştiriyor.

2017 yılında kapanan Vine uygulamasının yeni bir isim ile tekrar yayın hayatına başladığını biliyor muydunuz? İşte huzurlarınızda Byte!

https://fakirhane.com/vine-ekibinden-yeni-6-saniyelik-video-uygulamasi-byte/2020/2242/

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir