Efrahim: 28 Dakikalık Bir Zamanlar Hollywood'da Yapım Belgeseli Çıktı!
Sanat

28 Dakikalık Bir Zamanlar Hollywood’da Yapım Belgeseli Çıktı!

Usta yönetmen Quentin Tarantino tarafından çekilen Bir Zamanlar Hollywood’da, Oscar yolculuğuna sayılı gün kala minik bir yapım belgeseliyle sevenlerini selamladı. 10 dalda Oscar adayı olan Once Upon a Time… in Hollywood filmi, 2019 yılının en çok ses getiren yapımlarından bir tanesiydi.

10 film yaptıktan sonra yönetmenlik kariyerini sonlandıracağını açıklayan Quentin Tarantino, geçmişte Kill Bill serisi, Pulp Fiction, Reservoir Dogs ve Django Unchained gibi çok ses getiren yapımlar ortaya koymuştu. Geçtiğimiz yıl vizyonlarla buluşan Tarantino’nun 9. filmi Bir Zamanlar Hollywood’da ise seyirciyi tam olarak ikiye ayırdı. Kimi eleştirmen ve otoriteler Tarantino’nun en başarılı filmi olarak nitelendirirken bazıları ise filmi oldukça başarısız ve sıkıcı olarak nitelendirdi.

Efrahim: 28 Dakikalık Bir Zamanlar Hollywood'da Yapım Belgeseli Çıktı!

Bir Zamanlar Hollywood’da Filmine 92. Akademi Ödülleri’nde 10 Adaylık

Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’in başrollerini paylaştığı Once Upon a Time… in Hollywood, 6 Ocak’ta gerçekleşen 77. Altın Küre Ödülleri kapsamında Komedi ya da Müzikal Türünde En İyi Film ödülünü almıştı. Bunun üzerine şimdi oklar, dünyanın en prestijli festivallerinden biri olan Akademi Ödülleri’ne çevrildi.

2020 Oscar Ödülleri’nde tam 10 dalda adaylık elde etmeyi başaran Bir Zamanlar Hollywood’da; En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Ses Miksajı, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Yapım Tasarımı, En İyi Ses Kurgusu, En İyi Erkek Oyuncu (Leonardo DiCaprio) ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Brad Pitt) kategorilerinde boy gösterecek.

Efrahim: 28 Dakikalık Bir Zamanlar Hollywood'da Yapım Belgeseli Çıktı!

Once Upon a Time… in Hollywood Yapım Belgeseli YouTube’da Yayınlandı!

A Love Letter To Making Movies başlığı altında Sony Pictures Entertainment kanalında yayınlanan 28 dakikalık yapım belgeseli, filmin kamera arkasını merak edenler için oldukça keyifli bir içeriğe sahip. Bunun yanında filmin teknik ekibinden oyuncu kadrosuna çeşitli röportajlar da belgeselde yer alıyor.

Belgeselin tamamını izlemek için şu bağlantıya göz atabilirsiniz: Once Upon a Time… in Hollywood Yapım Belgeseli

Once Upon a Time… in Hollywood Ne Anlatıyor? Filmin Konusu Nedir?

Popüler bir TV dizisinde oynamış bir aktörün film endüstrisine girme hikayesi olarak kısaca bahsedebileceğimiz Biz Zamanlar Hollywood’da, 2 saat 41 dakikalık uzun temposu ile izleyicilere lezzetli bir komedi dram filmi vadediyor.

Efrahim: 28 Dakikalık Bir Zamanlar Hollywood'da Yapım Belgeseli Çıktı!

Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) bir western dizisinde oynayan televizyon aktörüdür. Ancak Dalton, film yapmak istemektedir. Dalton’un dublörlüğünü gerçekleştiren Cliff Booth (Brad Pitt) da onu bu konuda desteklemektedir. Fakat yaşları ilerlemekte olan ikilinin Hollywood’da şansı epeyce azdır. Öte yandan Hollywood piyasasının büyüleyici hızı, Dalton’un komşusu olan Sharon Tate (Margot Robbie) ve dört arkadaşının Charles Manson tarikatı tarafından katledilmesi ile duraklama noktasına gelecektir.

Ayrıca Bir Zamanlar Hollywood’da filmi ile alakalı az bilinen önemli detaylar paylaştığımız içeriğimize de göz atmayı unutmayınız!

https://fakirhane.com/once-upon-a-time-in-hollywoodu-izlemeden-once-bilinmesi-gerekenler/2019/214/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir