Robert Pattison The Batman
Başlıklar

Robert Pattinson’ın Oynadığı The Batman Filmi İçin Geri Sayım

Robert Pattinson’ın Batman karakterine hayat vereceği merakla beklenen The Batman filminin çekimleri başladı ve şimdiden vizyon tarihi netleşti. Matt Reeves’ın yönetmen koltuğunda yer alacağı yapım, 25 Haziran 2021 tarihinde beyazperdelerde karşımıza çıkacak.

Maymunlar Cehennemi film serisi ile hafızalarımıza işlemeyi başaran film yapımcısı ve yönetmeni Matt Reeves imzası taşıyan yeni Batman filmi nihayet çekilmeye başlandı. 2021 yılında karşımıza çıkacak olan The Batman filminde, efsanevi çizgi roman kahramanına Robert Pattinson hayat verecek.

Gelecek yıl izleme şansına erişebileceğimiz The Batman filmi için dün Matt Reeves’in attığı bir tweet ile karşılaştık. Bu tweet, yeni Batman filminin çekimlerinin başladığını açıkça ortaya koyuyor.

Twilight Serisinin Efsanesi Robert Pattinson, Batman Karakterini Canlandıracak!

Alacakaranlık ya da bilinen adıyla Twilight serisi ile popülerlik elde eden Pattinson, son filmi The Lighthouse ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bu siyah – beyaz arthouse yapımında başrolü William Defoe ile Pattinson, eleştirmenler tarafından adeta övgü yağmuruna tutulmuştu.

Efrahim: Robert Pattinson’ın Oynadığı The Batman Filmi İçin Geri Sayım

Şimdi ise yakışıklı oyuncu dünyanın en popüler karakterlerinden bir tanesine hayat vererek zorlu bir deneyimin içine girdi. Pattinson’un daha önce Christopher Nolan’ın yönetmiş olduğu Batman üçlemesinde karaktere hayat veren Christian Bale’in performansının üstüne çıkıp çıkamayacağı, serinin hayranları tarafından merakla bekleniyor.

The Batman Filminin Joker (2019) ile Bir Ortak Yanı Olacak Mı?

Önümüzdeki yıl vizyona girecek The Batman filmi için en sık sorulan sorulardan bir tanesi, Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı Joker filmi ile bir ortak özellik içerip içermemesi oldu. Fakat ne yazık ki yeni Batman filmi, her ne kadar Warner Bros. yapımcılığında çıkacak olsa da Todd Phillips’in yarattığı evren ile herhangi bir benzerlik göstermiyor. The Batman, yeni ve orijinal bir hikayeye sahip.

The Batman Filminin Konusu Ne?

DC Genişletilmiş Evreni tarafından yeni bir orijinal hikayeye başlayan olan Batman filmi, Catwoman (Kedi Kadın), The Riddler, The Penguin, Carmine Falcone, Alfred ve Jim Gordon gibi efsane haline gelmiş çizgi roman karakterlerini bir araya getirecek.

Efrahim: Robert Pattinson’ın Oynadığı The Batman Filmi İçin Geri Sayım

Şimdilik net bir şekilde filmin konusu hakkında bilgi sahibi olmasak da yönetmen Matt Reeves, verdiği bir demeçte yeni film üzerine şu açıklamaları dile getiriyor:

The Batman, görsel anlamda bir noir Batman hikayesi işleyecek. Umuyorum ki filmin hikayesi, gerilimli olduğu kadar duygusal bir tona da sahip olacak. Diğer filmlerde gördüğümüz Batman karakterine göre buradaki Batman, daha çok dedektife benzer bir şekilde tasarlandı. Zaten çizgi romanlarının temelinde de bu yatıyor. Filmlerde hiç bahsedilmemesinin aksine o dünyanın en iyi dedektiflerinden bir tanesi aslında.

Yani bir suçu çözmek üzerine suçluların peşinden gitmesi üzerine bir hikaye olursa bunu çok sevebilirim. Bu sayede onun karakter dönüşümünü de daha gerçekçi biçimde görme şansımız olacaktır.

Ayrıca filmin oyuncu kadrosunda Robert Pattinson‘a Zoë Kravitz, Paul Dano, Colin Farrell, Jeffrey Wright, Andy Serkis, John Turturro, Peter Sarsgaard ve Jayme Lawson gibi başarılı oyuncular eşlik edecek.

Yeni Batman filmini bekleyenler için hatırlatalım. Filmin global olarak vizyon tarihi 21 Haziran 2021 olarak açıklandı. Ayrıca filmin Türkiye’de de vizyona gireceği neredeyse kesin diyebiliriz.

Christian Bale’in Batman rolünü neden bıraktığıyla ilgili haberimize göz atmak için aşağıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz!

https://fakirhane.com/christian-bale-batman-rolunu-neden-birakti/2019/2154/

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir