WhatsApp Görüntülü Konuşma
Sosyal Medya

WhatsApp Görüntülü Konuşmalar İçin Kişi Sayısını Arttırıyor!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, görüntülü konuşma gerçekleştirmek için maksimum katılımcı sayısını artırmaya karar verdi. Karantina dolayısıyla insanların evde kalması yüzünden görüntülü konuşma uygulamaları epeyce ilgi topladı. Bunun üzerine WhatsApp’ın rakiplerinden sıyrılması adına böyle bir karar alması zaten bekleniyordu.

Koronavirüsü pandemisi sebebiyle sokaklarda hayatın neredeyse durma noktasına geldi. Ülkemizde de dahil olmak üzere dünyanın pek çok farklı noktasında insanlar kendilerini evlerine kapatıp gönüllü karantina uygulamaya başladı. Hal böyle olunca insanlar yakın arkadaşları ve ailesi ile fiziksel görüşmeleri sonlandırıp internet üzerinden iletişim kurmaya başladı. Böylelikle görüntülü konuşma uygulamaları oldukça büyük ilgi yarattı ve her zamankinden çok daha fazla kullanılmaya başlandı.

Google Duo ve Skype şu anda günümüzün en çok kullanılan görüntülü konuşma programları olarak öne çıkarken, Zoom uygulaması da görüntülü konuşma yapmak için iyi bir alternatif oluşturdu. Bildiğiniz üzere bu uygulamaların hepsi görüntülü konuşmalarda maksimum kişi sayısını yüksek rakamlarda tutuyor. Skype uygulaması konferans görüşmeleri için maksimum 50 kişiyi desteklerken, ücretsiz görüntülü konuşma uygulaması Zoom maksimum kişi sayısı olarak 100 kişiyi destekliyor. Tüm bu uygulamaların yanında WhatsApp ise yalnızca maksimum 4 kişiye hizmet veriyor.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Yapma

Ancak WhatsApp görüntülü konuşma yapmak için varsayılan kişi sayısı kapasitesini arttırmaya karar verdi. Elbette ki WhatsApp’ın karantina döneminde böyle bir adım atması bekleniyordu, hatta geç bile kalındığı rahatlıkla söylenebilir. Fakat nihayet platform bu konuda adım atarak çalışmalara başladı. Şimdilik WhatsApp’ın konferans konuşmaları için kaç kişiyi destekleyeceği bilinmiyor. Ancak tahminlere göre bu rakam en az 12’ye kadar yükselecek. Ki bu rakam bile telefonda görüntülü konuşma yapmak adına gayet ideal diyebiliriz.

WhatsApp Uygulamasında Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Şimdiye kadar WhatsApp’ta görüntülü konuşma yapma şansına erişemediyseniz, bunun oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Eğer tek bir kişiyle görüntülü konuşma yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin:

  • 1. WhatsApp’ı açın.
  • 2. Görüntülü arama yapmak istediğiniz arkadaşınızın sohbet sayfasını açın.
  • 3. Sağ üst köşede yer alan Görüntülü Arama ikonuna tıklayın.
WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

WhatsApp’ta görüntülü grup araması yapmak için ise bir WhatsApp grubu içinde olmanız gerekiyor. Şimdilik en fazla dört kişi ile gerçekleştirebileceğiniz bu aramalar ise şöyle yapılır:

  • 1. Görüntülü aramak istediğiniz WhatsApp grubuna girin.
  • 2. Sağ üst köşede yer alan Yeni Arama ikonuna tıklayın.
  • 3. Görüntülü konuşmaya almak istediğiniz kişileri seçin.
  • 4. Son olarak Görüntülü Arama ikonuna tıklayın.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir