Yasin Ekmekci: Google Play Ödeme İptali | İtiraz Etme ve Ödemeyi Bildirme
Sosyal Medya,  Nedir ?

Google Play Ödeme İptali | İtiraz Etme ve Ödemeyi Bildirme

Google play, bizzat Google tarafından desteklenen ve çoğunlukla android cihazlar tarafından kullanılan bir kütüphanedir. Son zamanlarda Google play bazı işletim sistemleri ve bilgisayarlar içinde indirme işlemlerini destekler. Google play içerisinde bulunan içerikler Google tarafından denetlenir yalnız içerik sahibi Google değildir.

Google Play Para Kazanma

İçerik, uygulama, kitap, film ve online içerik üreticileri apk formatında oluşturdukları içeriklerde satın alma opsiyonu ve reklam yayınlama seçeneğini kullanırlar. Google’da bu noktada belli oranlarla para kazanırlar. Yalnız bazı durumlarda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Siz istemeden kartınızdan yada ödeme yöntemi olan diğer seçeneklerden para çekilmiş olabilir.

Yanlışlıkla Alım Yaptım

Siz veya cihazınıza ulaşımı bulunan biri istemeden bir satın alma işlemi yaptıysa, ilgili ödemeyi iptal etme bölümü üzerinden başvurmanız gerekmektedir. Bu sayede ödemeniz şartları sağlaması durumunda kısa bir süre içerisinde iptal edilecektir.

Ödememi Nasıl İptal Ederim

Burada yer alan bilgiler güncellemelere göre değişiklik gösterebilmektedir. O sebeple genel hatlarıyla anlatım sağlanacaktır. Öncelikle ödemeyi iptal etmeye çalışmadan önce satın alma işleminin cihaz kullanıcılarından biri tarafından yapılıp yapılmadığına dikkat edin.

Genellikle satın alma işlemi yapıldıktan sonra kullanım sağlanmışsa ve üzerinden zaman geçmişse ödeme iptali konusunda sorunlar yaşanabilir. İşletmelerin ödeme iptali yapmaları biraz daha farklı bir yöntemle mümkün olur.

Düzenli olarak yapılan bu değişiklikler çoğunlukla yardım kütüphanesi bölümünde yer almaktadır. Öncelikle burada bulunan ödemeler bölümün ziyaret edin sonrasında ise ödeme iptali bölümünü tıklayın. İptal edilebilir ödemeler listelenecektir. Burayı tercih ederek ödemenizi iptal edebilirsiniz.

Hala Ödemeyi İptal Edemediyseniz

İlgili ürünün bir destek ekibi bulunmaktadır. Bu destek ekibi ile iletişime geçmeniz yeterli olur. Hala bir cevap alamadıysanız mutlak suretle Google yardım merkezi üzerinden geri bildirimde bulunmayı ihmal etmeyin.

Abonelik iptali ile ödeme iptali çok farklı şeylerdir. Yanlışlıkla ödeme iptali yerine abonelik iptali yaparsanız o zamana kadar yapmış olduğunuz ödemelerin iptali yapılmamaktadır. Bu sebeple hangisini yapacağınızı ve nasıl bir tercihte bulunacağınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir