Efrahim: Facebook’tan Alternatif Bir Tinder Servisi: Facebook Dating
Sosyal Medya

Facebook’tan Alternatif Bir Tinder Servisi: Facebook Dating

Bir dönemin gözdesi olan ancak son dönemde büyük irtifa kaybeden Facebook, şimdi yeniden kitleleri elinde toplamak için bir hamle yaptı. Büyük bir çöpçatanlık hizmeti sunacak yeni platform Facebook Dating, Mark Zuckerberg’in genç kitleyi bir araya getirmek için yaptığı en son girişim oldu.

Açıkça belirtmek gerekirse uygulamanın asıl amacı, genç insanları bir çatı altında toplayıp onlara çöpçatanlık servisi sunmak, yani Tinder’in açtığı yolu takip etmek diyebiliriz kısaca.

Facebook ya da Mark Zuckerberg gibi isimleri sayınca yanılgıya düşmemek lazım. Oluşturulacak bu yeni platform, bir dönemin ilkokul arkadaşlarını bulmak için üye olup masumane sohbetler ettiği Facebook gibi bir servis olmayacak, en azından bu aşikar. Yeni platform doğrudan Tinder’i rakip olarak karşısına alıyor.

Facebook Dating neler yapıyor, ne gibi özellikleri var?

  • Öncelikle diğer platformlarda olduğu gibi kendinize bir profil inşa ediyor ve isteğe bağlı olarak bu profili İnstagram ve Facebook ile ilişkilendirebiliyorsunuz.
  • Uygulama vasıtasıyla ortak ilgi alanlarına sahip olduğunuz insanlarla bir araya gelebiliyorsunuz.
  • Yakın zamanda eklenen bir özellik olan Screet Crush ile hoşlandığınız, ilgi duyduğunuz kişileri kaydedip daha sonra konuşmak üzere listenize ekleyebiliyorsunuz.
  • İnstagram ve Facebook’ta olduğu gibi hikaye yani story ekleyebiliyor, aynı zamanda fotoğraf da paylaşabiliyorsunuz.

18 yaşından büyüklerin üye olabileceği Facebook Dating şu anda yalnızca 20 ülkede kullanılabilir durumda. Yani bir nevi test aşamasında diyebiliriz buna. 2020 yılında ise tüm dünyada kullanılabileceği öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir