facebook
Sosyal Medya

Facebook, Instagram’ın Popüler Fotoğraflar Özelliğini Getiriyor!

Dünya çapında 2 milyarın üzerinde kullanıcıya hizmet eden Facebook, kullanıcılarını oldukça memnun edecek yeni bir özellik için çalışıyor. Son zamanlarda markalaşma haberleri ile kendilerinden sıkça bahsettiren Facebook, kendi bünyesine bağlı sosyal medya uygulaması Instagram’ın en meşhur özelliklerinden birini kendi platformuna dahil ediyor.

Instagram’ın Keşfet özelliği Facebook platformuna uyarlanıyor!

Instagram’da aşina olduğumuz meşhur Keşfet sayfasında gördüğümüz Popüler Fotoğraflar özelliği, çeşitli değişiklikler ile beraber Facebook’a adapte edilecek. Bir Facebook sözcüsü tarafından da doğrulanan bu haber, büyük olasılıkla yakın bir süre içerisinde karşımıza çıkacak.

Şu anda test aşamaları devam eden özellik ile beraber çok yakında Facebook’un Haber Kaynağı sekmesinde Popüler Fotoğraflar özelliği yer alacak. Instagram’da uzun bir süredir aktif olan bu özellik, Facebook kullanıcıları ile de buluşacak. Uygulanan algoritma sayesinde seçilen fotoğrafları sonsuza dek kaydırabilecek ve her defasında başka popüler fotoğraflar ile karşılaşacaksınız.

Popüler Fotoğraflar başlığı altında önümüze çıkacak olan fotoğraflar, yine Instagram’ın Keşfet özelliğinde olduğu gibi çoğunlukla arkadaşlarımızın arkadaşları tarafından paylaşılan, arkadaşlarımızın takip ettiği kişiler tarafından paylaşılan ya da bölge çapında popüler olmuş fotoğraflar halinde önümüze düşecek. Daha sinematik bir his yaratmak ve orijinal Haber Kaynağı akışından ayrı görünmek adına Popüler Fotoğraflar siyah bir arka plan halinde sunulacak.

Efrahim: Facebook, Instagram’ın Popüler Fotoğraflar Özelliğini Getiriyor!
2014 yılında hayatımıza giren Popüler Videolar sekmesi

Daha önce 2014 yılında bu özelliğe benzer bir şekilde yine siyah arka plana sahip popüler videolar özelliği ortaya çıkaran Facebook, kullanıcıların izledikleri videodan sonra benzer başka videolara yönlendirilmesi özelliği ile oldukça beğeni kazanmıştı. Hatta popüler videoların arasına reklam dahi koymuş ve oradan da ekstra bir gelir elde etmeye başladılar. Aynı reklam stratejisinin Popüler Fotoğraflar özelliğinde de uygulanıp uygulanmayacağı henüz bilinmiyor.

Efrahim: Facebook, Instagram’ın Popüler Fotoğraflar Özelliğini Getiriyor!

Facebook’un bu özelliği ne zaman hayata geçireceği şimdilik bilinmiyor. Ancak içinde bulunduğumuz görüntü çağında, metin bazlı özelliklerini azaltıp Instagram, TikTok, YouTube ve türevi platformlar gibi görselliğe yoğunlaştıkları belli oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir