fotograf-montaji
Tuhaf,  Foto Galeri

Charlie Davoli Modern Kentler ile Doğayı Birleştiriyor!

Charlie Davoli isimli genç fotoğraf sanatçısı, bir süredir ilginç bir fotoğraf montajı projesi ile uğraşıyor. Gerçekleştirmiş olduğu yeni serisinde Davoli, modern uygarlığa dair çeşitli sembolleri, en mümkün gerçeklikte doğayla birleştiriyor.

Hayata soktuğu yeni projesine Nature’s Dystopian Nature yani Doğanın Distopik Doğası başlığını koyan başarılı sanatçı, eğlenceli fotoğraf manipülasyonlarının içinde oldukça önemli alt metinler de barındırmayı es geçmiyor.

İlgi çekici fotomontajlar ile sosyal medyada büyük başarı elde eden Charlie Davoli, yeni projesi ile alakalı şu ifadelerde bulunuyor:

“Son seyahatlerimde şehir ve kent manzaralarına dair çeşitli fotoğraflar çekme şansı yakaladım. Her çekimde kentin bazı kısımlarının vahşi doğa tarafından ele geçirilse, o sahnelerin nasıl olacağını hayal etmeye çalıştım. Bu şekilde farklı senaryoları bir araya getirmeye başladım. Temelde kente dair senaryoları doğa manzaraları ile asla gerçek olması mümkün olmayan hayali kurgularla birleştirdim.

Genellikle her kurgu senaryomun içinde 2 farklı katman yer alıyor. Bir tarafta her şeyin hızlı, anlık olarak hareket ettiği, insanların gündelik süreçlerini yansıtmak ve dinlenmek için zamanın olmadığı ekonomik ve endüstriyel genişlemenin sembolleri… Öte yandan da kaçınılmaz olarak kendi alanını yeniden düzenleyen doğa…”

Lafı fazla uzatmadan Charlie Davoli’nin yarattığı birbirinden şahane gerçeküstü fotoğraf montajlarına göz atalım!

  • Kuantum Teorisi’nin Temelleri
Efrahim: Charlie Davoli Modern Kentler ile Doğayı Birleştiriyor!

Birkaç yıl önce Almanya – Münih’te çekilmiş bu fotoğraf, Eisbach Nehri fotoğrafı ile birleştirilmiş.

  • 2. Püfür Püfür Bir Seyahat
Efrahim: Charlie Davoli Modern Kentler ile Doğayı Birleştiriyor!

Milano metrosunda geçen bu fotoğraf, İtalya’nın Umbria kentinde bulunan Apennine Dağları’ndaki Castelluccio di Norcia manzarası ile uyumlu hale getirilmiş.

  • 3. Kentin Üzerinde Yüzme
Efrahim: Charlie Davoli Modern Kentler ile Doğayı Birleştiriyor!

Yunanistan’da çekimi gerçekleşen bu sualtı fotoğrafı, Şikago binalarından oluşan bir fotoğraf ile eşleştirilmiştir.

  • 4. Doğayla İç İçe Bir Alışveriş Merkezi
Efrahim: Charlie Davoli Modern Kentler ile Doğayı Birleştiriyor!

Paris’in ünlü alışveriş merkezi Rue de Halles’de çekilmiş bu fotoğraf, İtalya’daki orman manzarası ile birleştirilmiştir.

  • 5. Vadiyi Seyreden Tribün
Efrahim: Charlie Davoli Modern Kentler ile Doğayı Birleştiriyor!

Şikago basketbol arenası United Center’a ait bu fotoğraf, İsviçre’deki Alpler’de bulunan bir vadi manzarası ile bir araya gelmiştir.

Charlie Davoli’nin diğer eserlerini görmek ve onu takip etmek için: Instagram

Bu içeriği beğendiyseniz, İtalyan grafik tasarım ve illüstrasyon sanatçısı Luigi Kemo Volo’nun fotoğraf montajlarına da göz atabilirsiniz!

https://fakirhane.com/luigi-kemo-volonun-gercek-dunya-ile-animasyon-karakterlerini-bir-araya-getirdigi-15-fotograf-manipulasyonu/2019/1007/

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir