Efrahim: Can Yayınları’ndan Elektronik Dergi Girişimi: Trendeki Yabancı
Sosyal Medya

Can Yayınları’ndan Elektronik Dergi Girişimi: Trendeki Yabancı

Son zamanlarda Can Yayınları yaptığı işlerle adından sıkça söz ettirmeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya bomba gibi düşen spor ve düşünce dergisi Sokrates ile kanallarını genişletmeye başladı, ardından Sokrates YouTube’ye sıçradı ve çok başarılı programlarla önemli bir marka haline geldi. Geçtiğimiz aylarda da Mundi ve Tellekt markalarıyla kurgu edebiyatın dışında sosyal, beşeri ve pozitif bilimler konularında önemli kitaplar basmaya başladı.

Can Yayınları’nın son girişimi ise bir telefon aplikasyonu olan Trendeki Yabancı uygulaması. Daha açık bir şekilde bahsetmek gerekirse, dijital mecrada hizmet veren aylık bir öykü dergisi.

Kendileri Trendeki Yabancı’yı şu şekilde anlatıyor:

“Trendeki Yabancı her ay yayımlanan bir öykü dergisi. Uygulamayı indir, abone ol, dilediğin süre boyunca öyküler her ay telefonuna gelsin. Trendeki Yabancı basılmıyor, gazetecide-kitapçıda bulunmuyor, doğrudan cebine geliyor. Sana anlatıyor. Trendeki Yabancı’dan, trendeki yabancıya öyküler. Merak edeceksin, güleceksin, duygulanacaksın, düşüneceksin Paylaşacaksın, saklayacaksın, dönüp dönüp okuyacaksın. Trende, vapurda, evde, tuvalette, yatakta, ders arasında, lokantada, kuyrukta.”

Trendeki Yabancı her ay farklı bir başlık adı altında 20 adet öyküyle okuyucularının karşısına çıkıyor. Türk ve Dünya Edebiyatı’ndan çağdaş öyküler, çizgi hikayeler, tefrika romanları ve interaktif öyküler barındırıyor. Dergi Cem Akaş, Ali Granit ve Selim Bektaş gibi başarılı editörler tarafından yürütülüyor.

Kullanıcılarına yeni bir okuma alışkanlığı kazandırmak isteyen Trendeki Yabancı, abonelerine beğendiği satırların altını çizme, o cümleleri saklayabilme ve arkadaşlarıyla paylaşabilme özelliklerinin yanı sıra; ekranın ışığını, fontunu, puntosunu ve arka plan rengini değiştirme avantajlarını da sağlıyor.

3 ayrı abonelik planı bulunan mobil dergiye aylık, 3 aylık ya da 6 aylık periyotlarda abonelik sağlayabilirsiniz.

Son olarak genç edebiyatçılara hatırlatmakta fayda var; öykülerini yayımlanması üzerine gönderecek bir yer arıyorsanız Trendeki Yabancı sizleri bekliyor! Ayrıca genç yazarları bir telif ücretiyle de ödüllendiriyor.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir